Domy kontenerowe. Przy ul. Chmielnej w Warszawie powstanie dom kulturalno-usługowy z 272 kontenerów

2018-06-12 14:17
Domy kontenerowe - Implant Warszawa
Autor: Nowa Epoka Handlu Domy kontenerowe. Inwestycja Implant w Warszawie przy ul. Chmielnej

Domy kontenerowe nie powinny kojarzyć się jedynie z tymczasowym, prowizorycznym lokum. Coraz częściej kontenery używane są do budowy domów i innych budowli. Dobrym przykładem jest najnowsza inwestycja Implant, która powstanie w Warszawie przy ul. Chmielnej 75. Zobaczcie jak będzie wyglądał kontenerowy dom kulturalno-usługowy, który ma powstać w centrum Warszawy jeszcze w tym roku.

Domy kontenerowe - Implant Warszawa
Autor: Nowa Epoka Handlu Domy kontenerowe. Autorem projektu inwestycji z kontenerów Implant jest Jakub Szczęsny

Domy z kontenerów to rozwiązanie pomysłowe, tanie i bardzo funkcjonalne. Projekt inwestycji Implant to dzieło architekta Jakuba Szczęsnego, autora projektu Domu Kereta najwęższego budynku w Warszawie. Dom kulturalno-usługowy kontenerowy Implant będzie miał prawie 5 tys. m² powierzchni użytkowej. Ten trzypoziomowy budynek będzie zbudowany z 272 kontenerów. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 10 tys. m².

Zobacz ile kosztuje budowa domu z kontenerów>>

Domy kontenerowe - Implant Warszawa
Autor: Nowa Epoka Handlu Domy kontenerowe. Inwestycja Implant powstanie z 272 kontenerów

Dom kulturalno-usługowy kontenerowy z rozwiązaniami proekologicznymi

Budynek poza oryginalnym projektem architektonicznym ma być proekologiczny. Specjalne farby, urządzenia oraz wyjątkowy ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

Dom kulturalno-usługowy Implant zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną – z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki głównie polskich projektantów oraz halę eventową, w której będą się odbywały wydarzenia społeczne i kulturalne.

- Chcemy aby Implant oprócz celów komercyjnych pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować. Implant to nasze dziecko i chcemy aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł - powiedział Łukasz Koziński – Prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Domy kontenerowe - Implant Warszawa
Autor: Nowa Epoka Handlu Domy kontenerowe - Implant. Inwestorem jest spółka Nowa Epoka Handlu

Już niedługo w budynku z kontenerów będzie można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Dom handlowo-kulturalny Implant będzie można odwiedzić już jesienią 2018. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej