Top lista: Dziwne domy – zdjęcia najbardziej nietypowych domów w Polsce

2017-11-07 10:11
Dziwne domy
Autor: materiał prasowy Dom na wodzie Kamila Zaremby powstał we Wrocławiu i pływa po Odrze. Inwestor spełnił w ten sposób marzenie o domu jednorodzinnym w centrum Wrocławia. Autorem koncepcji architektonicznej bryły budynku jest Paweł Barczyk.

Na naszej liście znajdziecie architektoniczne eksperymenty, które zawsze wzbudzają emocje.

Zadziwiają, zachwycają, a czasem poruszają. Prezentujemy osiem oryginalnych domów rodem z Polski.

Oto one:

Dziwne domy
Autor: Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej Dom Kereta w Warszawie to najwęższy dom na świecie, W najszerszym miejscu ma 152 cm. Budynek jest dosłownie wciśnięty w szczelinę między kamienicą przy ul. Żelaznej, a blokiem przy ul. Chłodnej. Twórcą projektu jest Jakub Szczęsny, a w domu zamieszkał pisarz Edgar Keret.
Dziwne domy
Autor: Mariusz Czechowicz Dom TypOwy to ekologiczny dom z drewna, o nowoczesnej okrągłej bryle. Pierwszy Dom TypOwy powstał w Łące w okolicach Pszczyny. To projekt pracowni KWK Promes.
Dziwne domy
Autor: Daniel Chrobak, Jan Lutyk Bolko-loft czyli dom w kopalni powstał w 2003 roku w budynku starej lampiarni przy szybie Bolko w Bytomiu. Ogólnie mówiąc Bolko-loft to prostopadłościan postawiony na żelbetowych słupach osiem metrów nad ziemią. Projekt powstał w pracowni medusa group, stworzył go architekt Przemo Łukasik.
Dziwne domy
Autor: www.reformarchitekt.pl Lustrzany dom w Izabelinie pod Warszawą – został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w otaczający go las, dlatego dolna część elewacji pawie w całości wykończona będzie lustrem. Projekt, który powstał w pracowni REFORM Architekt Marcin Tomaszewski, jest w fazie realizacji.
Dziwne domy
Autor: www.reformarchitekt.pl Dom w Szczecinie wybudowany został na niewielkiej i nietypowej działce. Pomysł, aby każda ściana była trójkątem, który tylko punktowo opiera się na gruncie, powstał w pracowni REFORM Architekt. Finalnie dom ma 280 m² i wysokość 10 m. Bryła budynku jest bardzo oryginalna.
Dziwne domy
Autor: OLO STUDIO Dom Atrialny to dom mieszkalny w Opolu, zaprojektowany przez katowickie biuro architektoniczne KWK Promes. Do domu wchodzi się i wjeżdża "od środka", zagłębionym w ziemi podjazdem pod budynkiem, który prowadzi bezpośrednio na dziedziniec. Budynek otrzymał tytuł najlepszego domu świata - House of the Year 2006 przyznany przez portal World Architecture News.
Dziwne domy
Autor: OLO STUDIO Arka Koniecznego powstała we wsi Brenna koło Cieszyna. Dom jest nietypowy, dlatego, że niemal cały zbudowany jest z betonu, a ponadto ma dwa dachy... Budynek zdobył tytuł najlepszego domu 2016 roku w konkursie organizowanym przez magazyn Wallpaper.
Czytaj więcej