Top lista: Dziwne domy – zdjęcia najbardziej nietypowych domów w Polsce

2017-11-07 10:11
Dziwne domy
Autor: materiał prasowy Dom na wodzie Kamila Zaremby powstał we Wrocławiu i pływa po Odrze. Inwestor spełnił w ten sposób marzenie o domu jednorodzinnym w centrum Wrocławia. Autorem koncepcji architektonicznej bryły budynku jest Paweł Barczyk.

Na naszej liście znajdziecie architektoniczne eksperymenty, które zawsze wzbudzają emocje.

Zadziwiają, zachwycają, a czasem poruszają. Prezentujemy osiem oryginalnych domów rodem z Polski.

Oto one:

Dziwne domy
Autor: Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej Dom Kereta w Warszawie to najwęższy dom na świecie, W najszerszym miejscu ma 152 cm. Budynek jest dosłownie wciśnięty w szczelinę między kamienicą przy ul. Żelaznej, a blokiem przy ul. Chłodnej. Twórcą projektu jest Jakub Szczęsny, a w domu zamieszkał pisarz Edgar Keret.
Dziwne domy
Autor: Mariusz Czechowicz Dom TypOwy to ekologiczny dom z drewna, o nowoczesnej okrągłej bryle. Pierwszy Dom TypOwy powstał w Łące w okolicach Pszczyny. To projekt pracowni KWK Promes.
Dziwne domy
Autor: Daniel Chrobak, Jan Lutyk Bolko-loft czyli dom w kopalni powstał w 2003 roku w budynku starej lampiarni przy szybie Bolko w Bytomiu. Ogólnie mówiąc Bolko-loft to prostopadłościan postawiony na żelbetowych słupach osiem metrów nad ziemią. Projekt powstał w pracowni medusa group, stworzył go architekt Przemo Łukasik.
Dziwne domy
Autor: www.reformarchitekt.pl Lustrzany dom w Izabelinie pod Warszawą – został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w otaczający go las, dlatego dolna część elewacji pawie w całości wykończona będzie lustrem. Projekt, który powstał w pracowni REFORM Architekt Marcin Tomaszewski, jest w fazie realizacji.
Dziwne domy
Autor: www.reformarchitekt.pl Dom w Szczecinie wybudowany został na niewielkiej i nietypowej działce. Pomysł, aby każda ściana była trójkątem, który tylko punktowo opiera się na gruncie, powstał w pracowni REFORM Architekt. Finalnie dom ma 280 m² i wysokość 10 m. Bryła budynku jest bardzo oryginalna.
Dziwne domy
Autor: OLO STUDIO Dom Atrialny to dom mieszkalny w Opolu, zaprojektowany przez katowickie biuro architektoniczne KWK Promes. Do domu wchodzi się i wjeżdża "od środka", zagłębionym w ziemi podjazdem pod budynkiem, który prowadzi bezpośrednio na dziedziniec. Budynek otrzymał tytuł najlepszego domu świata - House of the Year 2006 przyznany przez portal World Architecture News.
Dziwne domy
Autor: OLO STUDIO Arka Koniecznego powstała we wsi Brenna koło Cieszyna. Dom jest nietypowy, dlatego, że niemal cały zbudowany jest z betonu, a ponadto ma dwa dachy... Budynek zdobył tytuł najlepszego domu 2016 roku w konkursie organizowanym przez magazyn Wallpaper.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej