domExpo. Nowe centrum wystawiennicze w Warszawie

2013-03-18 12:18
domEXPO. Centrum wystawiennicze
Autor: domEXPO W 2014 roku w Warszawie nastąpi otwarcie nowego centrum wystawienniczego domEXPO

Na polski rynek wchodzi nowy format wystawienniczo-usługowy dla branży budowlanej i wyposażenia wnętrz o nazwie "domEXPO". Pierwsze obiekty tego typu zostaną otwarte w Opolu, Warszawie i Wrocławiu. Największe centrum wystawiennicze tej sieci powstanie na warszawskiej Białołęce. Inwestycja uzyskała już prawomocną decyzję o warunkach zabudowy. Otwarcie obiektu planowane jest w 2014 roku.

domEXPO. W Warszawie powstanie nowe centrum wystawiennicze

Warszawskie centrum wystawiennicze domExpo powstanie na Białołęce, u zbiegu Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej. Inwestor zakupił grunt o powierzchni 10 ha po byłych terenach FSO. Obecnie na działce znajduje się hala, która zostanie przebudowana i przystosowana do nowych funkcji.

Projekt centrum wystawienniczego domEXPO przygotowywała pracownia Tremend. Od ulicy Modlińskiej i od Trasy Toruńskiej na dwóch przeciwległych rogach budynku powstaną dwie 30-metrowe dominanty. Nowe, wysokie elewacje zasłonią dotychczasowy dach, który nie zostanie jednak przebudowany, ponieważ rzuca naturalne światło do wewnątrz budynku. Wokół centrum znajdować się będzie duża otwarta przestrzeń z przeznaczeniem na dodatkowe działania wystawiennicze i rozrywkowe oraz parking na ponad 1200 miejsc.

Według założeń Inwestora centrum będzie miejscem stałych, ogólnopolskich ekspozycji m.in. dla producentów artykułów wykończeniowych, elektroniki domowej, sprzętu AGD, ekologicznych rozwiązań budowlanych. Organizowane będą wystawy, targi, konferencje i szkolenia dla przedstawicieli branży budowlanej i wnętrzarskiej. Poza częścią wystawienniczą w obiekcie znajdzie się zaplecze biurowo-konferencyjne, którego powierzchnia wyniesie  ok. 5 tys. mkw.

Powierzchnia najmu wyniesie 35 tys. mkw. Otwarcie centrum targowego domEXPO na Białołęce planowane jest w 2014 roku.

domEXPO. Nowy format wystawienniczo0usługowy dla branży budowlanej i wyposażenia wnętrz

domEXPO to nowy na polskim rynku format wystawienniczo-usługowy dla branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Pierwszy domEXPO powstanie w Opolu. Planowane oddanie do użytku nastąpi w drugim kwartale 2013 roku. Koszt budowy centrum wyniesie 65 mln zł, a powierzchnia najmu to ok. 15 tys. m2. Drugi domEXPO powstanie w Warszawie, a  kolejny wybudowany zostanie we Wrocławiu na działce o powierzchni 4ha w sąsiedztwie CH Korona. Planowana powierzchnia najmu to 25 tys. m2 oraz parking dla 1200 aut. Otwarcie nastąpi w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej