Kamień węgielny pod Długi Targ Hotel Project wmurowany

2016-07-05 12:21
Długi Targ Hotel Project
Autor: Von der Heyden Group Nową inwestycja spółki Von der Heyden Group – Długi Targ Hotel Project w Gdańsku

Długi Targ Hotel Project w Gdańsku to nowa inwestycja spółki Von der Heyden Group. Generalnym wykonawcą realizacji została firma budowlana Allcon Budownictwo, natomiast projekt architektoniczny powstanie w biurze projektów Architectonica Michał Skwarło. Otwarcie nowego hotelu zaplanowane jest na koniec lata 2017.

Kilka lat temu w przetargu zorganizowanym przez Bank Millenium spółka Von der Heyden Group nabyła trzy kamienice na rogu ulic Długi Targ i Mieszczańskiej w Gdańsku. Aktualnie trwają prace projektowe i przetargi, aby z początkiem lipca 2016 ruszyć z renowacją i modernizacją tych zabytkowych obiektów. Docelowo powstanie w nich trzygwiazdkowy hotel o powierzchni ok. 4500 m², z 90 pokojami. Według założeń architektów z pracowni Architectonica, cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, a wnętrza będą miały charakter współczesny. Na parterze kamienic powstaną powierzchnie handlowe do wynajęcia. Wartość inwestycji to około 11 mln euro.

W wyniku przetargu przeprowadzonego w kwietniu wyłoniono generalnego wykonawcę prac budowlanych – firmę Allcon Budownictwo. Projekt wnętrz wykonała firma TOYA Design z Poznania. Operatorem hotelu będzie IBB Hotel Collection (IBBHC).

Nazwa inwestycji: Długi Targ Hotel Project
Lokalizacja: zbieg ulic Długi Targ i Mieszczańskiej, Gdańsk
Funkcja: hotel
Inwestor: Von der Heyden Group
Generalny wykonawca: Allcon Budownictwo Sp.z o.o. sp. k.
Projektant: Architectonica Michał Skwarło
Liczba kondygnacji: 5
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2015
Zakończenie budowy: III kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej