Kamień węgielny pod Długi Targ Hotel Project wmurowany

2016-07-05 12:21
Długi Targ Hotel Project
Autor: Von der Heyden Group Nową inwestycja spółki Von der Heyden Group – Długi Targ Hotel Project w Gdańsku

Długi Targ Hotel Project w Gdańsku to nowa inwestycja spółki Von der Heyden Group. Generalnym wykonawcą realizacji została firma budowlana Allcon Budownictwo, natomiast projekt architektoniczny powstanie w biurze projektów Architectonica Michał Skwarło. Otwarcie nowego hotelu zaplanowane jest na koniec lata 2017.

Kilka lat temu w przetargu zorganizowanym przez Bank Millenium spółka Von der Heyden Group nabyła trzy kamienice na rogu ulic Długi Targ i Mieszczańskiej w Gdańsku. Aktualnie trwają prace projektowe i przetargi, aby z początkiem lipca 2016 ruszyć z renowacją i modernizacją tych zabytkowych obiektów. Docelowo powstanie w nich trzygwiazdkowy hotel o powierzchni ok. 4500 m², z 90 pokojami. Według założeń architektów z pracowni Architectonica, cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, a wnętrza będą miały charakter współczesny. Na parterze kamienic powstaną powierzchnie handlowe do wynajęcia. Wartość inwestycji to około 11 mln euro.

W wyniku przetargu przeprowadzonego w kwietniu wyłoniono generalnego wykonawcę prac budowlanych – firmę Allcon Budownictwo. Projekt wnętrz wykonała firma TOYA Design z Poznania. Operatorem hotelu będzie IBB Hotel Collection (IBBHC).

Nazwa inwestycji: Długi Targ Hotel Project
Lokalizacja: zbieg ulic Długi Targ i Mieszczańskiej, Gdańsk
Funkcja: hotel
Inwestor: Von der Heyden Group
Generalny wykonawca: Allcon Budownictwo Sp.z o.o. sp. k.
Projektant: Architectonica Michał Skwarło
Liczba kondygnacji: 5
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2015
Zakończenie budowy: III kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej