Czy najwyższy budynek na świecie wybudują w Dubaju?

2018-01-15 11:30
Drapacz chmur Dubai Creek Tower
Autor: youtube Drapacz chmur Dubai Creek Tower ma być gotowy w 2020 roku

Drapacz chmur Dubai Creek Tower ma być gotowy w 2020 roku. Ma pobić wszelkie rekordy wysokości. Czy na pewno? O ile wyższy będzie od aktualnie najwyższego budynku na świecie?

Dotychczas najwyższym budynkiem na świecie był wieżowiec Burdż Chalifa, również rodem z Dubaju. Wysokość budowli wynosi 829 m. Wieżowiec Dubai Creek Tower miał być o 100 m wyższy, ale według ostatnich doniesień jest szansa, że będzie dużo wyższy. Czy przekroczy wysokość 1000 m? Tego jeszcze nie wiadomo, to ciągle tajemnica inwestorów i projektantów.

Projekt drapacza chmur powstał w hiszpańsko-szwajcarskiej pracowni Santiago Calatrava. Koszt realizacji inwestycji to blisko miliard dolarów.

Czytaj również o najwyższym budynku, który powstaje w Polsce>>

Taras widokowy w najwyższym budynku na świecie

Na najwyższej kondygnacji wieżowca Dubai Creek Tower architekci zaprojektowali taras widokowy.  Ponadto w  znajdą się w nim m.in. luksusowy hotel, restauracje i sale konferencyjne.

Jeddah Tower najwyższym budynkiem na świecie?

Przypomnijmy, że od 2013 roku w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej budowany jest wieżowiec Jeddah Tower, którego wysokość ma przekroczyć 1000 m. Gdyby wierzyć pogłoskom drapacz chmur ma osiągnąć nawet 1300 m. Oddanie do użytku planowane jest również na 2020 rok. Czy Dubai Creek Tower będzie wyższy? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wynik rywalizacji poznamy już za dwa lata.

Największe biurowce, które powstaną w Polsce w najbliższych latach>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej