Cztery gwiazdki na mapie Łodzi

2009-08-11 14:57
Wojciech Popławski, główny projktanr z biura OP ARCHITEKTEN
Autor: brak danych

Udało się zrealizować wszystkie zaprojektowane elementy, dzięki czemu powstał obiekt o wyjątkowo harmonijnej architekturze. Zabytkowe detale są wydobyte na tle współczenej architektury i jednocześnie wpisują się w wystrój wnętrz. Niezwykła jest bryła basenu i struktura dachu, z której on wyrasta. Przestrzeń basenu to przenikanie się wnętrza z zewnętrzem, gra światła, iluzja przestrzeni i niespodziewane osie widokowe sprawiające, że możemy pobyt w tym obszarze traktować jako wyjątkową przygodę obcowania z architekturą.

Funkcja obiektu została kompletnie zmieniona w każdym jego fragmencie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej ilości autentycznej struktury budynku. Elementy wtórnych podziałów hal fabrycznych, a przede wszystkim podziałów wież usunęliśmy, odkrywając w ten sposób prawdziwe piękno obiektu. To, co znajdowaliśmy w tym fascynującym obiekcie często wpływało na zmianę koncepcji projektu, rozwijającej się razem z budową.

Bardzo się cieszę, że to miejsce pozostanie kulturalnie żywą przestrzenią. Mam nadzieję, że połączenie ciekawych ekspozycji oraz niezwykłej architektury przyciągnie do odwiedzenia tego miejsca. Miło mi, że wnętrze obiektu uświetnią swoją obecnością prace takich twórców, jak choćby Dominik Lejman, Grzegorz Drozd, Maciej Kurak, Mariusz Waras czy Magda Hueckel, Ula Tarasiewicz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej