Czterogwiazdkowiec w Ostródzie

2009-05-05 18:25
Hotel Platinum
Autor: Condohotels Group Hotel zlokalizowany jest w centrum Ostródy. Blisko stąd do Jeziora Drwęckiego, promenady oraz wyciągu nart wodnych.

Zakończyła się realizacja najnowszego obiektu Condohotels Group - czterogwiadkowego hotelu Platinum. Wartość całej inwestycji, która obejmowała także modernizację Aquaparku Ostróda to 29 mln zł. Wykonawcą była lokalna firma OPB Holding.

Obiekt dysponuje 48 pokojami dwuosobowymi, każdy o powierzchni 23,40 m2 i 6 apartamentami o powierzchni od 44,12 do 71,43 m2. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Goście mają do dyspozycji restaurację, która pomieści około 150 osób. Miejscem, gdzie klienci hotelu będą mogli się zrelaksować jest centrum SPA & Welness o powierzchni ok. 500 m2. Poziom SPA jest połączony przejściem podziemnym z aquaparkiem, które prowadzi bezpośrednio do "mokrej" części kompleksu. Goście mogą więc skorzystać z atrakcji aquaparku bezpośrednio przed lub po zabiegach relaksacyjnych. W kompleksie tym znajduje się basen pływacki o wymiarach 25 na 12,5 m, dwa baseny rekreacyjne, wanny jacuzzi, basen z atrakcjami dla dzieci, sauny różnego rodzaju, łaźnia parowa. Istnieje możliwość wynajęcia toru do wyłącznej dyspozycji. Na życzenie gości hotelowych możliwe jest także zorganizowanie indywidualnych lekcji pływania.

W hotelu znajdują się 4 sale konferencyjne: sala na ok. 100 osób, sala na ok. 50 osób oraz 2 salki na ok. 30 osób. Każda z sal konferencyjnych wyposażona jest w system multimedialny AV, system nagłośnienia oraz flipcharty i inne niezbędne sprzęty i przybory. Oprócz wynajmu sal i zapewnienia cateringu hotel oferuje kompleksową organizację imprez i wyjazdów firmowych. Dla osób zmotoryzowanych przewidziano 60 miejsc parkingowych.

Hotel
Autor: Condohotels Group Restauracja w hotelu Platinum pomieści ok. 150 osób

W hotelu znajduje się pomieszczenie wyposażone w stanowiska do gotowania przygotowane do prowadzenia profesjonalnych programów Szkoły Gotowania. Są to zajęcia kulinarne pozwalające poznać tajniki zarówno kuchni tradycyjnej jak i egzotycznej. Zajęcia praktyczne i praca w grupie, połączone z degustacją przygotowanych dań to ciekawa forma spędzenia czasu i integracji, a także zdobycia nowych doświadczeń. W scenariusz zajęć wkomponowane są zarówno treści związane ze specyfiką kraju, którego kuchnię poznają uczestnicy, jak i elementy zabawy. Ich formuła w założeniu ma być lekka, przystępna oraz oprócz przekazywania wiedzy i umiejętności kulinarnych, ma zapewniać dobrą rozrywkę. Nieopodal hotelu znajduje się kompleks Body Club, gdzie można skorzystać z siłowni, sauny, solarium oraz usług masażystów. W bezpośrednim sąsiedztwie Platinum znajduje się kompleks rozrywkowo-rekreacyjny Dario Bowling, gdzie można zagrać w kręgle, bilard czy cymbergaja.

Autorem projektu jest Architektoniczne Biuro Projektowe Nowak i Podonowski. Wnętrza zaprojektowała warszawska pracownia Trianon. Do budowy i wykończenia zostały użyte takie materiały jak: granit, marmur, farby Caparo, stolarka okienna Jocz. Na podłogach położono wykładziny i drewno o wysokiej odporności na ścieranie oraz granit i deskę barlinecką. Elewacje i wysłony dachowe wykonano z Alucobondu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej