Coraz bliżej do otwarcia Galerii Malta

2008-06-05 13:44
Galeria Malta
Autor: brak danych

Zawieszono wiechę na Galerii Malta - największym centrum handlowo-rozrywkowym w zachodniej Polsce. Galeria Malta osiągnęła docelową wysokość - 24 metry. Symboliczna wiecha zakończyła kluczowy etap realizacji projektu. Obecnie, budynek znajduje się w stanie surowym, a już wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe. Firma Neinver, międzynarodowy deweloper i zarządca powierzchni handlowo-usługowych, zakłada, że otwarcie dla pierwszych gości nastąpi wiasną 2009 roku.

W ceremonii zawieszenia wiechy udział wzięło około 500 pracowników budowy Galerii Malta, przedstawiciele: poznańskiego ratusza, inwestora, generalnego wykonawcy, firm partnerskich pracujących przy realizacji obiektu, reprezentanci najemców Galerii Malta, a także firm oraz instytucji skupionych na poznańskiej Malcie. "Zawieszenie wiechy na powstającym obiekcie jest szczególną chwilą dla całego zespołu budowy. To obyczaj świętowania zakończenia stanu surowego konstrukcji budynku. Dla nas, jako generalnego wykonawcy obiektu, to również okazja do przekazania wszystkim pracownikom, którzy wznieśli budynek, podziękowań za ich ogromne zaangażowanie i pracę. Cieszymy się z osiągnięcia tak zaawansowanego etapu budowy. Czeka nas teraz wykonanie instalacji wewnętrznych i robót wykończeniowych, które nadadzą obiektowi niepowtarzalny charakter" - podsumował Sławomir Maciejewski, dyrektor zespołu kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział Poz-Building.

Galeria Malta będzie dysponowała ponad 200 punktami handlowymi, usługowymi i gastronomicznymi usytuowanymi na czterech kondygnacjach. Wejście do części handlowej zaprojektowano z tyłu obiektu, gdzie znajdować się będzie 1500 miejsc parkingowych. Z Galerii do Centrum miasta będzie można przejść pieszym, podwieszanym mostem kładkowym. Goście i najemcy będą mogli skorzystać z oferty restauracji, kawiarni oraz klubu fitness. Obiekt pomieści także największy w Wielkopolsce kompleks kinowy sieci Silver Screen, w skład którego wejdzie 10 sal kinowych z 2000 miejscami dla widzów (w tym 3 sale Platinum o podwyższonym standardzie). Kino zajmie 3800 m2 powierzchni użytkowej Galerii.
Obszar przeznaczony na inwestycję zajmuje 8 ha. Wartość inwestycji szacuje się na ponad 125 mln euro. Budowa Galerii jest jedną z największych realizacji budowlanych w Poznaniu. Jak podaje firma Neinver, w tym samym czasie na budowie pracuje około 500 osób. Ponadto firma za kwotę 10 mln zł zobowiązała się do przebudowy sieci okolicznych dróg, w tym jednego z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Poznaniu: ul. abpa Baraniaka z ul. Katowicką. Łącznie przy budowie Galerii Malta, pieszej kładki i modernizowanych ulic zatrudnionych jest około 200 osób. Inwestycję obsługuje 8 żurawi, z czego najwyższy ma 60 metrów. Każdego dnia montowanych jest 70 ton zbrojenia, a na plac budowy podjeżdża 66 betoniarek.

 

Ceremonia zawieszenia Wiechy odbyła się 4 czerwca 2008 roku. Postępy budowy można oglądać na żywo na stronach internetowych Galerii.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej