Concept Tower - nowy sposób na inwestycję

2009-10-12 10:01
Concept Tower
Autor: Concept Development

Rusza budowa Concept Tower, budynku biurowego klasy A+, którego deweloperem jest firma Concept Development. Biurowiec powstanie przy ulicy Grzybowskiej 87 w Warszawie. Wraz z tym projektem w Polsce pojawi się nowa możliwość inwestycyjna -zakup indywidualny najwyższej klasy powierzchni biurowej w budynku mieszczącym się w centrum stolicy.

Firma Concept Development wprowadza na polski rynek system komercjalizacji powierzchni biurowej, która mieścić się będzie w nowobudowanym piętnastopiętrowym budynku klasy A+ o nazwie Concept Tower. Deweloper zamierza ją sprzedać wybranym podmiotom na warunkach, które umożliwiają rozpatrywanie tej transakcji w kategorii bardzo korzystnej inwestycji długoterminowej.
Najmniejsza powierzchnia, w posiadanie której może wejść inwestor to już ok. 90 m2.

Rozpoczęcie prac nad budową obiektu planowane jest na IV kwartał 2009 r. Realizacja projektu potrwa ok. 18 miesięcy.

- Naszą ofertę kierujemy głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które na własny użytek poszukują nowoczesnej i prestiżowej powierzchni biurowej zlokalizowanej w centrum Warszawy. Mechanizm działania jest bardzo prosty: inwestor kupuje powierzchnię biurową w Concept Tower poprzez spółkę ("Spółka Celowa") zarejestrowaną przez inwestora samodzielnie lub ze swoimi wspólnikami. Dzięki zaangażowaniu instytucji finansowych, które zaoferowały sfinansowanie zakupu biur w Concet Tower, transakacja może odbyć się przy stosunkowo niskim zaangażowaniu środków własnych - ok. 20% wartości nieruchomości, zaś pozostałe środki mogą pochodzić z kredytu. Następnie dotychczasowa spółka będąca własnością lub współwłasnością inwestora wynajmuje tę powierzchnię od Spółki Celowej w cenie dla przykładu 25 EUR za metr kwadratowy miesięcznie. Obecne stawki za wynajem w omawianej lokalizacji są nieco niższe, jednak szacuje się, że osiągną one zakładany poziom w momencie, w którym budynek zostanie oddany do użytku (tj. w 2011 roku) - powiedział Rafał Maresch, prezes zarządu firmy Concept Development BSD 2 sp. z o.o.

Concept Tower
Autor: Concept Development
Concept Tower
Autor: Concept Development

Przy założeniu, że Spółka Celowa wynajmie 1 m2 powierzchni biurowej budynku Concept Tower przy czynszu 25 EUR, spłaci ona zaciągnięty kredyt w ciągu 18 lat.
Przykładowo, jeśli Spółka Celowa kupi biuro warte 1 mln EUR i wpłaci z własnych środków 20% wartości nieruchomości (czyli 200 tyś. EUR), to za 18 lat stanie się właścicielem biura wartego co najmniej 1 mln EUR. Pozostałe 800 tyś. EUR zostaje spłacone ze środków płaconych Spółce Celowej jako czynsz. Pieniądze, które w innym przypadku zostałyby przeznaczone na spłatę czynszu - zostają wykorzystane na spłatę kredytu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej