Centrum Produkcyjno-Filmowe ATM Studio - jest pozwolenie na budowę w Warszawie

2010-06-07 14:46
ATM
Autor: brak danych

ATM Studio, spółka należąca do ATM Grupy – niezależnego producenta programów telewizyjnych – otrzymała pozwolenie na budowę kompleksowego ośrodka produkcji filmowo-telewizyjnej w Warszawie. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec czerwca 2010. Generalnym wykonawcą została firma Mirbud SA. - wartość kontraktu wynosi 37 mln zł. Planowana całkowita wartość inwestycji to ok. 50 mln zł.

Centrum Produkcyjno-Filmowe ATM Studio powstanie w Warszawie, w dzielnicy Wawer, przy Wale Miedzeszyńskim. Klienci będą mogli korzystać nie tylko z przestronnych hal zdjęciowych oraz studiów telewizyjnych; do ich dyspozycji pozostaną także profesjonalne garderoby i charakteryzatornie, magazyny kostiumów, dekoracji i sprzętu oraz pełne zaplecze postprodukcyjne. Ponadto, w kompleksie powstanie część biurowo-administracyjna oraz promocyjna wraz z salą kinową. Całość o łącznej powierzchni ok. 14 000 m2.

ATM Studio
Autor: Genesis PR

- Budowa warszawskiego studia jest ogromną inwestycją. Oprócz profesjonalnego zaplecza produkcyjnego, pomyśleliśmy o dodatkowym miejscu na część biurowo-administracyjną oraz część wystawienniczą, ze specjalną salą pokazowo-kinową. Chcemy, aby w naszym studiu można było kompleksowo realizować produkcje, takie jak seriale czy teleturnieje, ale także wysokobudżetowe projekty filmowe - mówi Robert Mościcki, członek zarządu ATM Studio.

Na terenie warszawskiego Centrum znajdzie się 6 obszernych hal zdjęciowych, przeznaczonych do produkcji telewizyjnej oraz filmowej. Największa z nich, o powierzchni ponad 1600 m2, będzie przeznaczona do produkcji dużych widowisk telewizyjnych z udziałem publiczności, dwie kolejne - o powierzchniach po 800 m2 każda - dedykowane będą do wszelkiego rodzaju formatów telewizyjnych (teleturniejów, audycji muzycznych i innych cykli telewizyjnych). Pozostałe trzy hale zdjęciowe, o zróżnicowanych powierzchniach od 500 do 800 m2, powstaną ze szczególnym przeznaczeniem dla realizacji seriali telewizyjnych i produkcji filmowej.

ATM Studio
Autor: Genesis PR

Warszawska siedziba ATM Studio zaprojektowana została zgodnie ze światowymi standardami. ATM Studio wyposaży kompleks w najnowocześniejsze technologie (w tym specjalna konstrukcja akustyczna hal, oraz możliwość transmisji sygnałów audiowizualnych do klientów zewnętrznych).

Inwestycja realizowana przez ATM Studio – spółkę będącą częścią Grupy Kapitałowej ATM – będzie jednym z najnowocześniejszych studiów produkcji telewizyjnej i filmowej w Europie. Uruchomienie Centrum Produkcyjno-Filmowego ATM Studio planowane jest na lato 2011 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej