Centrum logistyczne w Porcie Gdańskim

2007-06-08 12:24

W gdańskim porcie powstanie nowoczesna baza logistyczna. W styczniu 2005 roku władze Gdańska i inwestor - firma DTC Gdańsk SA - podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Budowa centrum logistycznego pochłonie ok. 200 milionów dolarów. Po zakończeniu tej inwestycji Gdańsk zyska około 1000 miejsc pracy.
Jest to już druga inwestycja DCT w gdańskim porcie. Niedawno wojewoda pomorski podpisał zezwolenie na budowę największego i najnowocześniejszego w basenie Bałtyku terminalu kontenerowego wraz z bazą promów pasażersko-samochodowych. Do wyboru takiej gdańskiej lokalizacji skłoniły inwestora m.in. takie okoliczności, jak dogodne położenie logistyczne i perspektywa dynamicznego wzrostu polskiego i środkowoeuropejskiego rynku. Nie bez znaczenia jest też planowana budowa autostrady A1. Terminal kontenerowy i centrum logistyczne to początek inwestycji w gdańskim porcie; w ciągu 10 - 12 lat spółka DTC planuje zainwestować około 500 mln dolarów. Jeśli te plany się powiodą, Gdańsk może stać się wiodącym portem bałtyckim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej