Centrum logistyczne w Dąbrowie Górniczej

2007-06-08 13:46

Niemiecki koncern logistyczny Fiege planuje utworzyć w Dąbrowie Górniczej centrum dystrybucyjno-logistyczne. W tym celu firma wynajęła 30 tys. mkw. w kompleksie magazynowym PDC Silesia. W transakcji uczestniczyła firma Colliers International.

Nowy magazyn będzie przeznaczony do przechowywania oraz dystrybucji podzespołów klimatyzacyjnych Fujitsu. Centrum Logistyczne Fiege będzie obsługiwało kraje Europy Środkowowschodniej i Zachodniej. - Planowane otwarcie nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego na południu Polski przypada na sierpień 2005 - powiedział Stefano Vincinelli, prezes zarządu firmy FIEGE w Polsce. - Planujemy zatrudnić około 50 osób o różnych specjalizacjach. W Dąbrowie Górniczej będzie zlokalizowane nasze europejskie centrum operacyjne, które w przyszłości planujemy powiększyć o kolejne 20 tys. m.kw. Wybraliśmy ten projekt ze względu na jego położenie oraz bliskość obwodnicy górnośląskiej.
Firma FIEGE działa na polskim rynku od 1999 roku wprowadzając indywidualne koncepcje zagospodarowania magazynów oraz rozwiązania dotyczące funkcjonowania sieci zaopatrzeniowych dla wielu dużych korporacji, z których wszystkie są klientami dwóch MEGA Centrów w regionie warszawskim: w Mszczonowie i Nowym Dworze Mazowieckim. Grupa FIEGE jest jedną z czołowych firm świadczących zintegrowane usługi logistyczne. Grupa ma 154 lokalizacje obsługujące rynek europejski; jest globalną siecią logistyczną zrzeszającą wiodące w kraju firmy logistyczne dostarczające pełną gamę usług na rynku środkowej, wschodniej oraz zachodniej Europy.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej