Centrum Konferencyjno-Hotelowe Holiday Inn

2007-05-16 17:44
Aquila Park
Autor: brak danych

15.03.2006 r. wmurowano kamień węgielny pod nowopowstające Centrum Konferencyjno-Hotelowe Holiday Inn w Józefowie. W uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział Marek Banaszek Wiceburmistrz Józefowa, Marcin Górzyński, Prezes firmy Aquila Park Sp. z o.o., która jest wyłącznym inwestorem oraz Krzysztof A. Masojada, Prezes Mitex S.A. - generalnego wykonawcy.

Nowopowstające Centrum zlokalizowane jest w odległości 20 kilometrów od centrum Warszawy, pod oficjalnym adresem ul. Telimeny 1, Józefów. Powstaje na działce o powierzchni 11 hektarów położonej w pełnym zieleni zakolu rzeki Świder. Oprócz 150 pokoi i 11 sal konferencyjnych, goście hotelu do swojej dyspozycji będą mieli obszerną część rekreacyjną oraz rozbudowaną część gastronomiczno-rozrywkowo-handlową. 
Jak wynika z wstępnych ustaleń hotel ma być wybudowany w 392 dni, a łączna ilość pracowników zaangażowanych przy projekcie wynosi 200 osób. Do budowy hotelu generalny wykonawca, firma Mitex SA
"Powstanie tego obiektu jest faktem ważnym dla całej społeczności Józefowa. Podkreśla walory turystyczne, jakie posiada pełna uroku okolica rzeki Świder. Buduje nie tylko rynek pracy, ale również prestiż naszej gminy." - powiedział podczas uroczystości Marek Banaszek, Wiceburmistrz Józefowa.
Wmurowanie kamienia węgielnego to wydarzenie, które uwiecznia fakt powstania każdej nowej inwestycji. Dla inwestora jest to moment szczególny, ponieważ rok po tej uroczystości na miejscu budowy pojawi się piękny budynek, który do tej pory widziany był tylko na komputerowych wizualizacjach - powiedział Marcin Górzyński Prezes Aquila Park.
Wyłącznym inwestorem centrum Holiday Inn w Józefowie jest firma Aquila Park Sp. z o.o. specjalizująca się dotychczas w luksusowym budownictwie mieszkaniowym. Przykładami realizowanych przez firmę projektów są osiedle Jastrzębia oraz osiedle Jachowicza. 


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej