Centrum handlowe marcredo Center w Kutnie

2015-05-28 10:13
galeria handlowa marcredo Center Kutno
Autor: Kingspan Fragment elewacji w galerii handlowej marcredo Center Kutno. Zastosowane systemy elewacyjne: EFS HPL (Trespa), Natural Greige, Stone Grey, Stone Beige, Champagne

Marcredo Center Kutno to największe centrum handlowe w Kutnie. Inwestorem galerii handlowej jest niemiecka firma Elbfonds Development z Hamburga.

Marcredo Center Kutno to centrum handlowe wybudowane w Kutnie przy ulicy Kościuszki, niedaleko od Aquaparku Kutno i w odległości 1,5 km od centrum miasta. Nowa inwestycja w Kutnie powstała w pobliżu wschodniej obwodnicy miasta, inwestor liczy na klientów mieszkających w obrębie 50 km od galerii handlowej.

Projekt galerii handlowej przygotowało biuro projektowe Autorskie Pracownie Architektury. Ta sama spółka ma w dorobku między innymi projekty galerii Kazimierz w Krakowie, centrum handlowego Arkady we Wrocławiu, Złotych Tarasów w Warszawie oraz Malty w Poznaniu.
Regionalne centrum handlowe to nowa inwestycja firmy Elbfonds Development. W obiekcie o powierzchni najmu 16 000 m2 zaplanowano 33 sklepy w części galeryjnej oraz 6 sklepów we wchodzącym w skład kompleksu parku handlowego pasażu.
Konstrukcję obiektu stanowią żelbetowe słupy prefabrykowane utwierdzone w żelbetowych wylewanych stopach fundamentowych. Zadaszenie w konstrukcji stalowej projektowanej na siatce ortogonalnej w postaci jednoprzęsłowych płatwi i dźwigarów kratowych.

Nazwa inwestycji: marcredo Center Kutno
Lokalizacja inwestycji: ul. Kościuszki 73, Kutno
Autorzy projektu architektonicznego: Autorskie Pracownie Architektury
Generalny wykonawca: Hochtief Polska
Inwestor: Elbfonds Development
Powierzchnia terenu: ok. 4,4 ha
Powierzchnia całkowita: 18 000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 16 000 m2
Realizacja: 2013-2014
Komercjalizacja obiektu, zarządzanie: Cushman & Wakefield
Liczba kondygnacji: 1
Liczba miejsc parkingowych: 550

Firmy zaangażowane w budowę marcredo Center Kutno
Generalny wykonawca: Hochtief Polska
Automatyka, sterowniki, monitoring: Inster Sp. z o. o.
Nadzór nad budową układu drogowego: Zarząd Inwestycji sp. z o.o.
System elewacyjny: Kingspan Benchmark

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej