Centrum handlowe Galeria Galena w Jaworznie

2015-01-29 14:54
Centrum handlowe - Galeria Galena w Jaworznie
Autor: materiały prasowe Galerii Galena Galeria Galena w Jaworznie. Strefa wejściowa nowego centrum handlowego

Nowa inwestycja prowadzona przez spółkę P.A. Nova ma wartość 192 mln zł. Centrum handlowe ma zostać oddane do użytku w listopadzie 2015. Galeria Galena powstaje w centrum Jaworzna, na miejscu kopalni

Nowa inwestycja spółki P.A. Nova to śródmiejskie centrum handlowe, usytuowane przy ul. Grunwaldzkiej. Inwestor podkreśla, że Jaworzno jest jednym z ostatnich polskich miast z liczbą mieszkańców sięgającą 100 000, które nie ma galerii handlowej.

W Galerii Galena znajdzie się przeszło 120 sklepów oraz punktów usługowych. Kondygnacja podziemna przeznaczona została na parking. Na parterze ma działać supermarket a także punkty serwisowe i sklepy z odzieżą. Na pierwszym piętrze znajdować się będą punkty związane z  rozrywką, sportem, sklepy ze sprzętem elektronicznym i AGD.

Powierzchnia całkowita budynku będzie wynosić ponad 73,6 tys. m2., a powierzchnia handlowa 31,5 tys. m2. Budowa centrum handlowego rozpoczęła się w lutym 2014, według zapowiedzi inwestora ma się zakończyć w listopadzie 2015.

W styczniu 2014 P.A. Nova ogłosiła podpisanie umowy najmu z siecią Carrefour. W galerii handlowej będzie działać sześciosalowe Multikino, wśród najemców są także m.in. Deichmann, CCC, H&M, RTV Euro AGD, Empik i inne.

Koszt nowej inwestycji to ok. 191,5 mln zł. Część budżetu pochodzi z funduszu Jessica, w związku z tym inwestor jest zobowiązany  m.in. do udostępnienia przestrzeni kulturalno-rozrywkowej. Na działce znajdował się dawniej szyb kopalni, inwestor mógł więc skorzystać z programu wspierającego rewitalizację terenów poprzemysłowych.

Galeria Galena
ul. Grunwaldzka, ul. Rzemieślnicza, Jaworzno
Inwestor: Galeria Galena sp. z o.o
Generalny wykonawca: P.A. Nova
Powierzchnia całkowita: 73,6 tys. m2
Powierzchnia handlowa: 31,5 tys. m2
Powierzchnia terenu: 6,2 ha
Liczba miejsc parkingowych: 860
Koszt inwestycji: 191,5 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej