Centrum handlowe Arkadia przebuduje wnętrza galerii

2014-02-05 15:53
przebudowa centrum handlowego arkadia
Autor: Sud Architekt Polska sp. z o.o. Projekt przebudowy wnętrza warszawskiej galerii handlowej Arkadia opracowała pracownia SUD Architekt

Już 7 lutego rozpocznie się rozbudowa części restauracyjnej w warszawskim centrum handlowym Arkadia. W ramach inwestycji w galerii ma powstać również strefa edukacyjno-rekreacyjna dla dzieci.

Przebudowa centrum handlowego Arkadia ma dotyczyć części sklepów na parterze galerii, a także części restauracyjnej na pierwszym piętrze i do 1000 m2 na piętrze drugim galerii handlowej.

Założeniem inwestora i właściciela centrum Arkadia, firmy Unibail-Rodamco, jest powiększenie strefy food court z 500 do 800 miejsc siedzących w tej części galerii. Remont częśći restauracyjnej był także konieczny ze względu na zwyczajne zużycie - Arkadia została oddana do użytku w 2004 roku i rocznie odwiedza ją 21 mln klientów.

Projekt przebudowy opracowała pracownia architektoniczna SUD Architekt. Autorem projektu jest Jocelyn Frederic Fillard, odpowiadający również za projekty wnętrz w Galerii Mokotów i łódzkiej Manufakturze. Cześć restauracyjna Arkadii zostanie rozbudowana w kierunku do głównego wejścia. Powierzchnia dobudowanej części wyniesie 200 m2. Projekt zakłada użycie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, dużo naturalnie wyglądającej zieleni, a także jasne wnętrza wykończone w naturalnych kolorach.

Drugim pomysłem inwestora jest zagospodarowanie około 1000 m2 na drugim piętrze galerii na strefę dla dzieci. Właściciele centrum planują stworzenie miejsca w którym dzieci będą mogły nie tylko się bawić, lecz także rozwijać i edukować. Rozmowy są prowadzone z wieloma operatorami, min. z Centrum Nauki Kopernik.

Generalnym wykonawcą przebudowy centrum handlowego jest firma RD bud. Prace mają potrwać do sierpnia 2014 roku. Roboty budowlane będą prowadzone w nocy. Koszt inwestycji przebudowy centrum handlowego Arkadii wyniesie 20 mln złotych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej