Centrum handlowe Arkadia przebuduje wnętrza galerii

2014-02-05 15:53
przebudowa centrum handlowego arkadia
Autor: Sud Architekt Polska sp. z o.o. Projekt przebudowy wnętrza warszawskiej galerii handlowej Arkadia opracowała pracownia SUD Architekt

Już 7 lutego rozpocznie się rozbudowa części restauracyjnej w warszawskim centrum handlowym Arkadia. W ramach inwestycji w galerii ma powstać również strefa edukacyjno-rekreacyjna dla dzieci.

Przebudowa centrum handlowego Arkadia ma dotyczyć części sklepów na parterze galerii, a także części restauracyjnej na pierwszym piętrze i do 1000 m2 na piętrze drugim galerii handlowej.

Założeniem inwestora i właściciela centrum Arkadia, firmy Unibail-Rodamco, jest powiększenie strefy food court z 500 do 800 miejsc siedzących w tej części galerii. Remont częśći restauracyjnej był także konieczny ze względu na zwyczajne zużycie - Arkadia została oddana do użytku w 2004 roku i rocznie odwiedza ją 21 mln klientów.

Projekt przebudowy opracowała pracownia architektoniczna SUD Architekt. Autorem projektu jest Jocelyn Frederic Fillard, odpowiadający również za projekty wnętrz w Galerii Mokotów i łódzkiej Manufakturze. Cześć restauracyjna Arkadii zostanie rozbudowana w kierunku do głównego wejścia. Powierzchnia dobudowanej części wyniesie 200 m2. Projekt zakłada użycie nowoczesnych materiałów wykończeniowych, dużo naturalnie wyglądającej zieleni, a także jasne wnętrza wykończone w naturalnych kolorach.

Drugim pomysłem inwestora jest zagospodarowanie około 1000 m2 na drugim piętrze galerii na strefę dla dzieci. Właściciele centrum planują stworzenie miejsca w którym dzieci będą mogły nie tylko się bawić, lecz także rozwijać i edukować. Rozmowy są prowadzone z wieloma operatorami, min. z Centrum Nauki Kopernik.

Generalnym wykonawcą przebudowy centrum handlowego jest firma RD bud. Prace mają potrwać do sierpnia 2014 roku. Roboty budowlane będą prowadzone w nocy. Koszt inwestycji przebudowy centrum handlowego Arkadii wyniesie 20 mln złotych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej