Budynki biurowe Omega i Gamma w kompleksie Garnizon.biz

2011-11-28 10:28
Gdańsk. Budynki biurowe Gamma i Omega
Autor: Grupa Inwestycyjna Hossa SA Budynki biurowe Omega i Gamma stanowią kolejny etap realizacji największego w Trójmieście projektu biurowego o nazwie Garnizon.biz. Biurowce będą spełniać standardy klasy biurowej A  

We Wrzeszczu, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Gdańska, powstają dwa biurowce klasy A o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Budynki biurowe Omega i Gamma stanowią kolejny etap realizacji największego w Trójmieście projektu biurowego o nazwie Garnizon.biz, za którego realizację odpowiada Grupa Inwestycyjna Hossa. Przewidywany termin zakończenia prac to II kwartał 2012.

Budynki biurowe Gamma i Omega - wizualizacje projektu

Budynki biurowe Omega i Gamma. Kolejny etap parku biurowego Garnizon.biz

Teren kompleksu Garnizon.biz to od 2009 roku miejsce intensywnych prac budowlanych. W chwili obecnej powstają dwa biurowce klasy A o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Docelowo, w kwartale ulic Grunwaldzkiej, Szymanowskiego, Chrzanowskiego i Słowackiego, planowanych jest 150 000 mkw. powierzchni biurowej.

Budowa kompleksu biurowego ma istotne znaczenie dla firm, które myślą o dalszym rozwoju. Jeśli zwiększy się ich zapotrzebowanie na powierzchnię biurową – znajdą ją w tej samej lokalizacji bez konieczności przeprowadzki. Dzięki elastyczności aranżacyjnej budynków biurowych Gammy i Omegi możliwe jest dostosowanie ich powierzchni do indywidualnych potrzeb najemcy – zarówno małej, jak i średniej wielkości firmy.

Atutem inwestycji jest lokalizacja. Położenie parku biurowego Garnizon.biz w sąsiedztwie skrzyżowania dwóch najważniejszych traktów komunikacyjnych Gdańska – Alei Grunwaldzkiej i ulicy Słowackiego a także bliskość przystanków komunikacji miejskiej – autobusowych, tramwajowych oraz SKM, oznacza możliwość szybkiego skomunikowania m.in. z autostradą A1, obwodnicą, lotniskiem, przystanią promową.

Budynki biurowe Omega i Gamma będą spełniać standardy klasy biurowej A. Hole recepcyjne zaprojektowano w minimalistycznym, skandynawskim stylu, natomiast jedną z elewacji budynku biurowego Omega ozdobi postać huzara (nawiązanie do historii tego miejsca) wykonana w technice fotograwerunku w betonie, z kolei ekologiczne zielone dachy oprócz walorów estetycznych, pozwolą obniżyć koszty eksploatacyjne budynków. Na parterach biurowców zaprojektowano powierzchnie przeznaczone na lokale handlowe i usługi. Powstanie również ponad tysiąc miejsc parkingowych, w tym 350 na dwóch kondygnacjach podziemnej hali garażowej.

Za realizację parku biurowego Garnizon.biz odpowiada Grupa Inwestycyjna Hossa. Przewidywany termin zakończenia prac i udostępnienia przyszłym najemcom budynków biurowych Gamma i Omega to II kwartał 2012.

Budynki biurowe Omega i Gamma. Kolejny etap parku biurowego Garnizon.biz
Autor: Grupa Inwestycyjna Hossa SA Teren kompleksu Garnizon.biz to od 2009 roku miejsce intensywnych prac budowlanych. W chwili obecnej powstają dwa biurowce klasy A o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. Docelowo, w kwartale ulic Grunwaldzkiej, Szymanowskiego, Chrzanowskiego i Słowackiego, planowanych jest 150 000 mkw. powierzchni biurowej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej