Budus generalnym wykonawcą Miasteczka Multimedialnego

2011-03-15 13:57
Miasteczko Multimedialne
Autor: Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy wizualizacja Miasteczka Multimedialnego

Spółka Budus została generalnym wykonawcą Parku Technologicznego Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu. 

Miasteczko Multimedialne to projekt zainicjowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Nowym Sączu. Jego celem jest stworzenie ośrodka innowacji w obszarze multimediów i systemów informacyjnych. Kluczowym elementem projektu jest budowa parku technologicznego nowej generacji. W ramach inwestycji powstanie kompleks laboratoriów (wirtualnej rzeczywistości, postprodukcji, motion capture), biur i pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz realizacji projektów w zakresie multimediów i IT.

W ramach parku funkcjonować będzie Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Inkubator Przedsiębiorczości. Na terenie Parku zostanie również udostępniona powierzchnia biurowa do prowadzenia codziennej działalności firm na potrzebę projektów realizowanych w ramach Miasteczka Multimedialnego.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej Parku Technologicznego Miasteczko Multimedialne został rozstrzygnięty w 2009 r. Zwyciężył zespół projektowy pod kierunkiem architekta Artura Jasińskiego z pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy. Projekt w zakresie konstrukcji wykonało Biuro Konstrukcyjne SC Szefer, Grabacka, Ruchała, Zdeb.

Całkowita wartość projektu to 140 mln zł. W sierpniu 2010 r. spółka Miasteczko Multimedialne podpisała umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie w wysokości 95 mln zł.

Oferta parku skierowana będzie nie tylko do firm z kraju ale również spoza granic Polski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej