Budowa galerii w Sieradzu wkracza w zasadniczy etap

2011-01-10 9:45
Galeria Sieradz
Autor: Foren

Na budowie Galerii przy ul. Sarańskiej w Sieradzu, największego, nowoczesnego obiektu handlowego w tym mieście, kończą się właśnie prace konstrukcyjne. - Kończymy budowę słupów konstrukcji parteru i rozpoczynamy montaż konstrukcji stropodachu na którym znajdzie się parking. Przygotowaliśmy zaplecze przyłączenia do mediów oraz rozprowadzenia prądu na placu budowy. Dobiegają końca także prace przy wykonywaniu płyty posadzkowej oraz wnoszenia ścian klatek schodowych - mówi Tomasz Rewers, kierownik projektu z firmy BOIG Project Management.

Planowana data otwarcia obiektu to IV kwartał 2011 r.

Galeria w Sieradzu to regionalne centrum handlowo-usługowe zlokalizowane w centrum tego miasta. Inwestorem projektu jest Ingeborg Investments sp. z o.o., spółka z grupy Foren. 
Obiekt będzie liczył ponad  20 000 mkw. powierzchni całkowitej w tym 10 000 mkw. powierzchni najmu GLA.
W parterowej galerii znajdzie się hipermarket Tesco i ok. 50 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Parking pomieści 330 aut.
Do grona najemców centrum należą m.in.: Tesco (będzie to największy sklep spożywczy w regionie), oraz Media Expert (największy sklep RTV AGD w regionie).
Zaletą Galerii w Sieradzu jest jej lokalizacja. Tylko kilkaset metrów od Sieradzkiego Rynku i głównej ulicy handlowej. W sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP oraz nowy, oddany do użytku w 2007 roku dworzec PKS. To nie wszystko. Galeria będzie dostępna nie tylko dla 50 tys. mieszkańców Sieradza, ale też dla 50-tysięcznej Zduńskiej Woli oddalonej tylko o 10 km.
Projekt galerii wykonały warszawskie pracownie architektoniczne Air Project i Studio Architektoniczne Atelier.Com
Generalnym wykonawcą robót jest firma IDS–BUD sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej