Budimex wybuduje kolejny odcinek S3

2016-02-09 14:51
Droga ekspresowa S3
Autor: GDDKiA

Firma Budimex podpisała umowę z zielonogórskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na realizację drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól (odcinek III).

W ciągu 22 miesięcy firma Budimex w konsorcjum z Ferrovial Agroman wybuduje 17,3-kilometrowy odcinek drogi S3. Wartość umowy to 153,2 mln pln netto. W ramach realizacji wybudowane zostaną dwa pasy ruchu wschodniej jezdni drogi S3, drogi zbiorcze i serwisowe, obiekty inżynierskie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Przebudowane będą również drogi poprzeczne, węzły Niedoradz (część) i Nowa Sól, systemy odwodnień oraz infrastruktura kolidująca.

To kolejny odcinek drogi S3, który będzie zrealizowany przez spółkę. W październiku 2015 Budimex podpisał umowę na budowę 13,3-kilometrowego odcinka drogi S3 od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz. Wartość inwestycji wyniosła 158 mln złotych netto.

Powstająca droga stanowi fragment trasy międzynarodowej E65. Biegnie od położonych na północy portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, aż do granicy z Czechami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej