Bridgestone Corp znowu inwestuje w Polsce

2007-05-21 19:20

W Stargardzie Szczecińskim powstanie druga fabryka opon japońskiego koncernu Bridgestone Corp. Firma zainwestuje w Polsce 200 mln EUR. Na powierzchni około 100 ha Bridgestone Europe NV/SA (BSEU) - europejska spółka japońskiego koncernu - będzie produkować opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów.

Nowy zakład zostanie włączony do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa fabryki rozpocznie się na początku 2007 r., a produkcja zostanie uruchomiona dwa lata później.
Planuje się, że w pierwszej połowie 2011 r. zakład będzie produkował około 5 000 opon dziennie.
Fabryka w Stargardzie Szczecińskim to nie pierwsza inwestycja Bridgestone w Polsce. W naszym kraju firma obecna jest od 1998 r. Jedną z inwestycji Bridgestone jest fabryka opon w Poznaniu, w której zatrudnionych jest 1 290 osób. Ponadto na początku 2005 r. koncern postanowił zainwestować w Żarowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej i wybudować tam zakład gumowych gąsienic.
Łącznie na świecie firma ma 50 fabryk (fabryka w Stargardzie będzie 51.), w tym trzy w Europie Środkowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej