Brama Portowa. Nowy kompleks biurowy w centrum Szczecina

2012-11-07 13:33
Brama Portowa II
Autor: SwedeCenter Szczecin zyskał ponad 13 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A, dzięki budowie kompleksu Brama Portowa 

Zakończyła się budowa kompleksu biurowego Brama Portowa. W ramach inwestycji wybudowano dwa niezależne budynki biurowe klasy A. Kompleks zlokalizowany jest w centrum Szczecina przy pl. Bramy Portowej. Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Inwestorem i deweloperem projektu jest firma SwedeCenter.

Brama Portowa I i II
Autor: SwedeCenter Kompleks biurowy w centrum Szczecina: Brama Portowa I i Brama Portowa II

Kompleks Brama Portowa. Biura w centrum Szczecina

W ramach inwestycji w Szczecinie wybudowano dwa niezależne budynki biurowe: Brama Portowa I i Brama Portowa II. Brama Portowa I to sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 4500 mkw. Brama Portowa II to siedmiokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 8000 mkw. Na parterze obu budynków znajdują się lokale handlowo-usługowe. W podziemiach dostępny jest garaż z 58 miejscami parkingowymi oraz miejscami postojowymi dla rowerów. Atutem inwestycji jest lokalizacja w centrum Szczecina, przy jednej z głównych arterii miasta. Takie usytuowanie umożliwi najemcom sprawne połączenie z innymi dzielnicami miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Kompleks biurowy Brama Portowa został zrealizowany z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, które pozwalają ubiegać się o certyfikat LEED. W Szczecinie będzie to pierwszy projekt, poddany certyfikacji według standardu LEED. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa budynki wyróżniają systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych”.

Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Uroczyste otwarcie kompleksu odbędzie się 8 listopada 2012 roku. Inwestorem i deweloperem kompleksu Brama Portowa jest firma SwedeCenter, będąca częścią Property Division Grupy Inter IKEA. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma HOCHTIEF Polska. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia T33.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej