BoniFaCio Spa & Sport Resort. Nowy hotel pod Warszawą

2013-01-25 14:47
Hotel Bonifacio
Autor: Hotel BoniFaCio - SPA & Sport Resort Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort powstał 70 km na północ od Warszawy, w okolicach Płońska

W odległości ok. 70 km od Warszawy powstał czterogwiazdkowy hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka BFC. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W hotelu dostępnych jest 49 pokoi, dwie restauracje, klub dla dzieci, sala konferencyjna, a także centrum SPA. Hotel pod Warszawą to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą oderwać się od zgiełku codziennego życia w mieście i aktywnie spędzić czas.

Hotel pod Warszawą w malowniczym otoczeniu przyrody. BoniFaCio Spa & Sport Resort

BoniFaCio SPA & Sport Resort to czterogwiazdkowy zespół hotelowy położony we wsi Kępa, w odległości ok. 70 km od Warszawy i 20 km od Portu Lotniczego w Modlinie. To przede wszystkim propozycja dla tych, którzy chcą oderwać się od uciążliwości życia w mieście. Hotel BoniFaCio to dobre miejsce do odpoczynku, relaksu i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Twórcom projektu zależało na jak największym nawiązaniu do otaczającej hotel przyrody. Dlatego też bardzo ważnym elementem obiektu są duże przeszklenia elewacji.

– Polana i las otaczający hotel są enklawą spokoju, położoną bardzo blisko Warszawy. Architektura ośrodka jest elegancka, aczkolwiek oszczędna w wyrazie, nie przytłaczając nadmiarem bodźców, a przede wszystkim nie konkurując z otaczającą przyrodą – mówi Radosław Sojka z pracowni Mąka Sojka Architekci.

Nawiązanie do natury przejawia się także w wykorzystanych materiałach – dużo drewna na elewacjach i kamienia naturalnego wewnątrz. Wykorzystano również ekologiczne technologie. W hotelu zastosowano kolektory słoneczne, a do zagospodarowania wody deszczowej służy mini zbiornik wodny, który oprócz walorów krajobrazowych może wpłynąć na poprawę mikroklimatu.

Hotel BoniFaCio. Połączenie funkcjonalności, estetyki i wygody

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w marcu 2011 roku. Otwarcie hotelu BoniFaCio odbyło się na początku 2013 roku.

Do dyspozycji gości udostępniono 49 pokoi. W hotelu dostępne są dwie restauracje, klub dla dzieci, a także centrum SPA. Strefa rekreacyjna obejmuje dwa baseny, cztery korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki. W obiekcie możliwa będzie organizacja szkoleń, konferencji oraz różnego rodzaju spotkań integracyjnych. Sala konferencyjna dostępna w ośrodku pomieści do 300 osób.

Pomysłodawcą oraz inwestorem przedsięwzięcia jest spółka BFC, której główny obszar działalności skupiony był przede wszystkim na organizacji wyjazdów dla firm i rodzin. Projekt architektoniczny kompleksu hotelowego przygotowało biuro Mąka Sojka Architekci. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Atlantis Construction Sp. z o.o. z Warszawy.

Całkowita koszt inwestycji wyniósł ponad 30 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Hotel BoniFaCio
Autor: Hotel BoniFaCio - SPA & Sport Resort Hotel BoniFaCio. Ośrodek oferuje bogatą infrastrukturę sportową oraz centrum SPA, wizualizacja projektu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej