BoniFaCio Spa & Sport Resort. Nowy hotel pod Warszawą

2013-01-25 14:47
Hotel Bonifacio
Autor: Hotel BoniFaCio - SPA & Sport Resort Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort powstał 70 km na północ od Warszawy, w okolicach Płońska

W odległości ok. 70 km od Warszawy powstał czterogwiazdkowy hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka BFC. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 30 mln złotych. W hotelu dostępnych jest 49 pokoi, dwie restauracje, klub dla dzieci, sala konferencyjna, a także centrum SPA. Hotel pod Warszawą to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą oderwać się od zgiełku codziennego życia w mieście i aktywnie spędzić czas.

Hotel pod Warszawą w malowniczym otoczeniu przyrody. BoniFaCio Spa & Sport Resort

BoniFaCio SPA & Sport Resort to czterogwiazdkowy zespół hotelowy położony we wsi Kępa, w odległości ok. 70 km od Warszawy i 20 km od Portu Lotniczego w Modlinie. To przede wszystkim propozycja dla tych, którzy chcą oderwać się od uciążliwości życia w mieście. Hotel BoniFaCio to dobre miejsce do odpoczynku, relaksu i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Twórcom projektu zależało na jak największym nawiązaniu do otaczającej hotel przyrody. Dlatego też bardzo ważnym elementem obiektu są duże przeszklenia elewacji.

– Polana i las otaczający hotel są enklawą spokoju, położoną bardzo blisko Warszawy. Architektura ośrodka jest elegancka, aczkolwiek oszczędna w wyrazie, nie przytłaczając nadmiarem bodźców, a przede wszystkim nie konkurując z otaczającą przyrodą – mówi Radosław Sojka z pracowni Mąka Sojka Architekci.

Nawiązanie do natury przejawia się także w wykorzystanych materiałach – dużo drewna na elewacjach i kamienia naturalnego wewnątrz. Wykorzystano również ekologiczne technologie. W hotelu zastosowano kolektory słoneczne, a do zagospodarowania wody deszczowej służy mini zbiornik wodny, który oprócz walorów krajobrazowych może wpłynąć na poprawę mikroklimatu.

Hotel BoniFaCio. Połączenie funkcjonalności, estetyki i wygody

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w marcu 2011 roku. Otwarcie hotelu BoniFaCio odbyło się na początku 2013 roku.

Do dyspozycji gości udostępniono 49 pokoi. W hotelu dostępne są dwie restauracje, klub dla dzieci, a także centrum SPA. Strefa rekreacyjna obejmuje dwa baseny, cztery korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki. W obiekcie możliwa będzie organizacja szkoleń, konferencji oraz różnego rodzaju spotkań integracyjnych. Sala konferencyjna dostępna w ośrodku pomieści do 300 osób.

Pomysłodawcą oraz inwestorem przedsięwzięcia jest spółka BFC, której główny obszar działalności skupiony był przede wszystkim na organizacji wyjazdów dla firm i rodzin. Projekt architektoniczny kompleksu hotelowego przygotowało biuro Mąka Sojka Architekci. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Atlantis Construction Sp. z o.o. z Warszawy.

Całkowita koszt inwestycji wyniósł ponad 30 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Hotel BoniFaCio
Autor: Hotel BoniFaCio - SPA & Sport Resort Hotel BoniFaCio. Ośrodek oferuje bogatą infrastrukturę sportową oraz centrum SPA, wizualizacja projektu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej