Biznesowa Libra

2009-01-26 14:45
Libra Business Park
Autor: Kostrzewa PR

W Warszawie powstanie zespół dwóch budynków biurowych z łącznikiem i garażem podziemnym. Libra Business Centre to już druga inwestycja Mermaid Properties realizowana w formule joint-venture.

Spółka Mermaid Properties uzyskała decyzję o warunkach zabudowy dla nowoczesnego projektu biurowego Libra Business Centre. Budowa rozpocznie się w I kwartale 2009 r., a jej zakończenie planowane jest na koniec 2010 r. Twórcą projektu dla inwestycji jest pracownia S.A.M.I. Architekci z Warszawy wyłoniona w konkursie. W odległości niespełna 200 m od kompleksu przebiega linia WKD, która gwarantuje dogodną komunikację z centrum oraz będąca alternatywą dla komunikacji miejskiej czy dojazdu samochodem.

Pierwszy z budynków, o powierzchni 10 000 m2, położony bliżej Al. Jerozolimskich, będzie nową siedzibą Wydawnictwa Naukowego PWN, natomiast drugi z biurowców, położony w głębi działki, liczący 15 000 m2 powierzchni użytkowej, zostanie przeznaczony pod wynajem. Cały kompleks Libra Business Centre będzie spełniać wszystkie wymagania stawiane biurowcom klasy A. Kondygnacje podziemne budynków zostaną wykorzystane na garaże oraz pomieszczenia techniczne. Dodatkowo zaplanowano miejsca postojowe dla gości i klientów wokół obiektów. W wysokim, przestronnym parterze budynku zaprojektowano reprezentacyjne hole, restaurację, kawiarnię oraz powierzchnie usługowe z możliwością bezpośredniego wejścia z zewnątrz budynku.
Forma obiektu Libra Business Park została optymalnie dostosowana do założeń urbanistycznych. Oba budynki zaprojektowano z zachowaniem harmonii między tradycją i nowoczesnością. Ta zasada była również kluczem przy wyborze materiałów – stąd np. do budowy elewacji zastosowano stonowany kamień z nowoczesnymi, dużymi przeszkleniami. Atutem inwestycji jest również łatwość aranżacji wnętrz. Podział piętra będzie możliwy nawet dla czterech najemców, zarówno w układzie open-space, jak i korytarzowym czy mieszanym.

Libra Business Park
Autor: Kostrzewa PR
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej