Inwestycje w Łodzi: Centrum Kongresowe BiznesHUB i hotel Double Tree by Hilton
Na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi powstaje Centrum Kongresowe BiznesHUB (BHCC). To ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni konferencyjno-wystawienniczych oraz 200 pokoi hotelowych w czterogwiazdkowym standardzie marki DoubleTree by Hilton.
W skład BiznesHUB wchodzi hotel Dublee Tree by Hilton Łódź. To pierwszy czterogwiazdkowy hotel biznesowy w Łodzi, i zarazem pierwszy DoubleTree by Hilton w Polsce. Hilton w Łodzi oferuje 200 pokoi, restaurację, bar oraz centrum SPA z basenem na ostatnim piętrze. W skłąd kompleksu BiznesHUB wchodzi także 11-kondygnacyjny biurowiec klasy A – MediaHUB o łącznej powierzchni 4000 mkw.
Kompleks powstaje w centrum Łodzi, w pobliżu skrzyżowania głównych autostrad. Najbliższe lotnisko międzynarodowe jest oddalone o sześć kilometrów, a dworzec Łódź Kaliska o niespełna kilometr. Z kolei czas dojazdu z warszawskiego Okęcia to zaledwie półtorej godziny.
Inwestorem Centrum Kongresowego BiznesHUB w Łodzi jest Grupa TOYA. Projekt inwestycji przygotowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Otwarcie centrum zaplanowano na przełom II i III kwartału 2013 roku.

i