Biurowiec Telewizji Polskiej SA

2007-05-25 16:16
Budynek TVP
Autor: brak danych

Po czterech latach na nowo ruszyła budowa biurowca dla telewizji w Warszawie. Obiekt zbuduje konsorcjum czterech firm: Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras z Madrytu, Technoinstal - Zakład Instalacji Sanitarnych i Budowlanych z Piastowa oraz Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych A i B z Warszawy.

Biurowiec TVP zlokalizowany jest u zbiegu ulic Woronicza i Samochodowej. W 2001 roku firma Pia Piasecki zaczęła budowę, lecz po pewnym czasie została ona wstrzymana. Budynek zaprojektował architekt Czesław Bielecki. Teraz konsorcjum czterech firm: Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras z Madrytu, Technoinstal - Zakład Instalacji Sanitarnych i Budowlanych z Piastowa oraz Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych A i B dokończy prace budowlane rozpoczęte cztery lata temu.

Zakres prac obejmuje m.in.: dokończenie budowy biurowca, łącznie z wykonaniem niezbędnych instalacji-elektrycznej, teletechnicznej oraz sanitarnej. Do nowej siedziby przeniosą się redakcje: "Jedynki" i "Dwójki" oraz Polonii, biuro programowe, reklamy, redakcje sportowe, zarząd i rada nadzorcza. W obiekcie powstanie także duże studio telewizyjne. To wszystko pomieści się na 11 tys. mkw. Gmach będzie liczył 13 kondygnacji. Zostanie oddany do użytku we wrześniu 2007 roku. Wartość kontraktu, który Mostostal Warszawa jako lider konsorcjum podpisał z Telewizją Polską S.A. wynosi prawie 93 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej