Biurowiec Plac Zamkowy – Business with Heritage

2015-11-17 14:05
Business with Heritage
Autor: materiał prasowy Biurowiec Business with Heritage Warszawa Plac Zamkowy

Przy Placu Zamkowym w Warszawie powstał butikowy biurowiec, którego inwestorem jest spółka Senatorska Investment. Aktualnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Biurowa inwestycja z usługowym parterem, Plac Zamkowy – Business with Heritage, znajduje się w szczególnym miejscu, przy Placu Zamkowym w Warszawie. Budowa właśnie się kończy, aktualnie trwają odbiory techniczne. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na przełom roku 2015/16. Całkowita powierzchnia budynku to 5680 m². Na trzecim piętrze znajduje się około 200-metrowy taras z kamienia, wykończony szklanymi barierkami. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe, a na wyższych kondygnacjacjach, powierzchnie biurowe. Obiekt harmonizuje z otaczającą go zabytkową architekturą. Zadbano o proporcje, odpowiednie dobranie materiałów, kolorystyki i detali. Przyziemie wykończono wapieniem muszlowym, ze względu na jego specyficzne uwarstwienie oraz wyjątkowe cięcie w poprzek bloku. Wyższe kondygnacje pokryto szlachetnym tynkiem, stosowanym przy renowacji zabytków. Jednocześnie budynek ma bardzo nowoczesne wnętrza. Zaprojektowano go zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań projekt dołączył do grona „zielonych budynków”. Biurowiec został uznany przez międzynarodowe jury za najlepszą modernizację w Europie Środkowo – Wschodniej i nagrodzony statuetką „Best Retro-fit/ Renovation Development of the Year” w konkursie EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards.

Nazwa inwestycji: Business with Heritage
Lokalizacja: Warszawa, Plac Zamkowy
Funkcja: komercyjna
Inwestor: Senatorska Investment
Generalny wykonawca: NDI
Projektant: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Sp. z o.o.
Komercjalizacja: CBRE
Liczba kondygnacji nadziemnych: 4
Liczba kondygnacji podziemnych: 2
Powierzchnia całkowita: 5680 m²
Liczba miejsc parkingowych: 27
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2013
Zakończenie budowy: sierpień 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej