Biurowiec Nowy Świat 2.0 wchodzi w kolejny etap budowy

2014-12-03 12:21
biurowiec Nowy Świat
Autor: brak danych Zamknięcie struktury biurowca oraz wykonanie elementów żelbetowych umożliwia rozpoczęcie prac związanych z montażem elewacji jeszcze przed końcem roku. Biurowiec Nowy Świat 2.0 ma być gotowy na przyjęcie najemców już w III kw. 2015 r. 

Zakończyła się realizacja I etapu budowy nowoczesnego biurowca Nowy Świat 2.0. Biurowiec powstaje w Warszawie przy Trakcie Królewskim - pomiędzy Giełdą Papierów Wartościowych, Centrum Bankowo-Finansowym a Placem Trzech Krzyży. Nowa inwestycja w Warszawie ma być gotowa w przyszłym roku.

Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” finalizuje kolejny etap nowej inwestycji - budowy nowoczesnego biurowca Nowy Świat 2.0. Ukończono konstrukcję budynku oraz montaż elementów żelbetowych (słupów, ścian, szybów windowych i klatek schodowych). Wznoszony w Warszawie biurowiec osiągnął już docelową wysokość i kształt i wchodzi w kolejny etap budowy. Prowadzone są prace związane z przygotowaniem elewacji, w tym testowanie unikalnych szklanych paneli, których montaż jest skomplikowany ze względu na kształt budynku. Rozpoczęto również prace instalacyjne w biurowcu.

Biurowiec Nowy Świat 2.0 wraz z pobliskim Centrum Bankowo-Finansowym i sąsiednim Centrum Giełdowym stworzą jeden z największych kompleksów biurowych, obsługujących instytucje finansowe w Polsce.

Biurowiec Nowy Świat 2.0
Powierzchnia użytkowa: 6 146 m²
Powierzchnia biurowa: 4 178 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 1 968 m²
Liczba kondygnacji: 5
Garaż podziemny: 160 miejsc
Projekt biurowca: Andrzej M. Chołdzyński z pracowni AMC - Andrzej M. Chołdzyński
Inwestor: Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat”
Generalny wykonawca: Karmar
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2013
Planowany termin oddania do użytku Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat": III kwartał 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej