Biurowiec Jerozolimskie Point

2009-12-16 13:15

J.W. Construction Holding SA rozpoczęła w Warszawie budowę pierwszej inwestycji komercyjnej z powierzchniami biurowymi. Nowoczesny, 5 kondygnacyjny budynek Jerozolimskie Point powstanie w zachodniej części Al. Jerozolimskich.

- Rozpoczęcie budowy pierwszego biurowca w Warszawie, prowadzone równolegle do realizacji projektów z sektora mieszkań popularnych, związane jest z dywersyfikacją ryzyka i rozbudową dodatkowej nogi naszego biznesu. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji projektów budowlanych, których łączna powierzchnia przekroczyła 1 mln m2. Dzięki temu jesteśmy solidnie przygotowani również do prowadzenia prostszych w realizacji, a zapewniających stabilniejszy cash flow inwestycji komercyjnych - komentuje Małgorzata Sroka-Szwarc, dyrektor Pionu Ekonomicznego, J.W. Construction Holding SA.

Powierzchnia projektu Jerozolimskie Point to ponad 4000 m2. Deweloper rozpoczął jego budowę z własnych środków i jest na etapie dopinania inżynierii finansowej projektu. Zakończenie budowy biurowca i oddanie do użytku planowane jest na początek 2011 roku.

Biurowiec Jerozolimskie Point
Autor: materiały od: Martis Consulting

- Nieruchomość położona będzie w dzielnicy Włochy, a usytuowanie wzdłuż Al. Jerozolimskich zapewni dobrą ekspozycję budynku. Południowo-zachodnia część Warszawy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów zabudowy biurowej miasta. Dzięki walorom miejsca i dobremu projektowi, pomimo wczesnego etapu realizacji inwestycji, wynajmem powierzchni w budynku interesują się już najemcy - dodaje Tomasz Panabazys, dyrektor zarządzający, członek zarządu J.W. Construction Holding SA.

W przyszłym roku spółka planuje budowę dwóch następnych inwestycji komercyjnych. Będzie to warszawski projekt biurowo-hotelowy o powierzchni 16 000 m2 przy ulicy Pileckiego. Kolejny projekt komercyjny o powierzchni 26 – 28 000 m2 zlokalizowany będzie w Szczecinie.

- W 2010 przystąpimy do budowy dwóch następnych inwestycji komercyjnych, w Warszawie i Szczecinie. Pracujemy nad inżynierią finansową tych projektów. Częściowo będą to środki własne, a częściowo środki pochodzące z kredytu. Rozważamy możliwość również innej formy finansowania - dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka.


J.W. Construction Holding SA to deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w Łodzi i Gdyni oraz za granicą. W Warszawie spółka prowadzi działalność deweloperską od 1994 roku. Firma, oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się działalnością budowlaną, będąc generalnym wykonawcą większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składają się 4 hotele: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym oraz w Cieszynie. 4 czerwca 2007 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej