Biurowiec Jerozolimskie Point

2009-12-16 13:15

J.W. Construction Holding SA rozpoczęła w Warszawie budowę pierwszej inwestycji komercyjnej z powierzchniami biurowymi. Nowoczesny, 5 kondygnacyjny budynek Jerozolimskie Point powstanie w zachodniej części Al. Jerozolimskich.

- Rozpoczęcie budowy pierwszego biurowca w Warszawie, prowadzone równolegle do realizacji projektów z sektora mieszkań popularnych, związane jest z dywersyfikacją ryzyka i rozbudową dodatkowej nogi naszego biznesu. Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji projektów budowlanych, których łączna powierzchnia przekroczyła 1 mln m2. Dzięki temu jesteśmy solidnie przygotowani również do prowadzenia prostszych w realizacji, a zapewniających stabilniejszy cash flow inwestycji komercyjnych - komentuje Małgorzata Sroka-Szwarc, dyrektor Pionu Ekonomicznego, J.W. Construction Holding SA.

Powierzchnia projektu Jerozolimskie Point to ponad 4000 m2. Deweloper rozpoczął jego budowę z własnych środków i jest na etapie dopinania inżynierii finansowej projektu. Zakończenie budowy biurowca i oddanie do użytku planowane jest na początek 2011 roku.

Biurowiec Jerozolimskie Point
Autor: materiały od: Martis Consulting

- Nieruchomość położona będzie w dzielnicy Włochy, a usytuowanie wzdłuż Al. Jerozolimskich zapewni dobrą ekspozycję budynku. Południowo-zachodnia część Warszawy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów zabudowy biurowej miasta. Dzięki walorom miejsca i dobremu projektowi, pomimo wczesnego etapu realizacji inwestycji, wynajmem powierzchni w budynku interesują się już najemcy - dodaje Tomasz Panabazys, dyrektor zarządzający, członek zarządu J.W. Construction Holding SA.

W przyszłym roku spółka planuje budowę dwóch następnych inwestycji komercyjnych. Będzie to warszawski projekt biurowo-hotelowy o powierzchni 16 000 m2 przy ulicy Pileckiego. Kolejny projekt komercyjny o powierzchni 26 – 28 000 m2 zlokalizowany będzie w Szczecinie.

- W 2010 przystąpimy do budowy dwóch następnych inwestycji komercyjnych, w Warszawie i Szczecinie. Pracujemy nad inżynierią finansową tych projektów. Częściowo będą to środki własne, a częściowo środki pochodzące z kredytu. Rozważamy możliwość również innej formy finansowania - dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka.


J.W. Construction Holding SA to deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w Łodzi i Gdyni oraz za granicą. W Warszawie spółka prowadzi działalność deweloperską od 1994 roku. Firma, oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się działalnością budowlaną, będąc generalnym wykonawcą większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składają się 4 hotele: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym oraz w Cieszynie. 4 czerwca 2007 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej