Biurowiec HI-TECH w Krakowie

2007-06-01 17:13
Hi-Tech
Autor: brak danych

Budynek biurowy w Krakowie w rejonie Placu Bohaterów Getta (dawniej Zgody) zaprojektowało dla ASCO SA, Biuro Projektów Barycz i Saramowicz. Dla Barycza i Saramowicza nowy krok w architekturze wiąże się z odkrywaniem nowoczesnych możliwości materiałów hi-tech i stosowaniem ich jako tworzywa kreatywnej estetyki.

Budynek biurowy zaprojektowany przez Barycza i Saramowicza to nowy krok w architekturze budynków biurowych. Materiały wykorzystane przez architektów dają nowe możliwości artystycznego wyrazu prostoty i harmonii. Jednorodny wyraz budynku osiągnięto dzięki zastosowaniu pokaźnych rozmiarów brise-solei o formie nowoczesnego portyku z siatek stalowych ze stali nierdzewnej.

Siatki stalowe produkowane przez niemiecką firmę GKD wykorzystano dotychczas w medialnych budynkach o zaawansowanej technologii, takich jak pawilon Planet-M Bertelsmanna na Expo 2000 w Hanowerze czy Expomedia w Saarbrücken.


Stalowe siatki w ExpomediaExpomedia w SaarbrückenPlanet-M Bertelsmanna na Expo 2000 w Hanowerze

Budynek, zgodnie z tendencjami rynku najmu nieruchomości, zaprojektowano na zasadzie elastyczności, umożliwiając wielowariantowy sposób aranżacji przestrzeni biurowych. Dzięki obszernym przeszkleniom i porte-fenetrom - oknom sięgającym do podłogi, budynek będzie odpowiednio nasłoneczniony. Dodatkowo na jego dachu zaprojektowano tarasy pod pergolą, z widokiem na stary Kraków i Wisłę.

Biurowiec zapojektowany dla ASCO SA to wyjątkowy projekt, którego architektura musiała sprostać wymaganiom lokalizacji. Dzięki pomysłowi architektów oraz pragmatyzmowi menagerów ASCO - pojawi się w krajobrazie Krakowa niezwykły i oryginalny biurowiec. Budynek idealnie nadaje się na siedzibę banku, towarzystwa ubezpieczeniowego lub podobnej instytucji.
Szczegółowe plany budynku można obejrzeć na www.barycz-saramowicz.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej