Biurowiec Bałtyk Tower w Poznaniu. Pierwszy projekt autorstwa pracowni MVRDV w Polsce

2013-06-17 18:31
Biura w Poznaniu. Biurowiec Bałtyk autorstwa MVRDV
Autor: Garvest (garvest.com) Nieregularna bryła biurowca Bałtyk w Poznaniu. Biurowiec będzie przypominał wyglądem szklaną piramidę

W centrum Poznania, na miejscu dawnego kina Bałtyk, powstanie nowoczesny biurowiec - Bałtyk Tower. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę inwestycji. Projekt biurowca Bałtyk przygotowali architekci z holenderskiej pracownii MVRDV. Będzie to pierwszy w Polsce budynek autorstwa pracowni.

Współczesna architektura Poznania. Biurowiec Bałtyk Tower

Firma Garvest, odpowiedzialna razem z Piotrem Voelkelem za realizację inwestycji w Poznaniu, złożyła w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wniosek o pozwolenie na budowę biurowca Bałtyk Tower. Nazwa inwestycji pochodzi o nazwy kina Bałtyk, które działało wcześniej w tym miejscu.

Nowe biura w Poznaniu zostaną wybudowane przy rondzie Kaponiera, obok hotelu Sheraton. Biurowiec Bałtyk będzie miał 18 tys. mkw. powierzchni i ok. 70 m wysokości. Oprócz biur w obiekcie dostępne będą także powierzchnie handlowo-usługowe oraz restauracja. W ramach inwestycji powstanie także parking.

Bryła budynku powstawała w ten sposób, że z początkowego kształtu zamkniętego granicami działki po kolei „odcinano” kolejne fragmenty. Wcięcia przyczyniły się do powstania interesującego kształtu budynku.Projekt biurowca Bałtyk przygotowali architekci z holenderskiej pracowni MVRDV. To pierwszy budynek autorstwa tej światowej pracowni w Polsce. Aktualnie trwają ostatnie prace nad projektem, architekci dopracowują szczegóły wykończenia wnętrz i otoczenia biurowca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej