Biurowiec Bałtyk Tower w Poznaniu. Pierwszy projekt autorstwa pracowni MVRDV w Polsce

2013-06-17 18:31
Biura w Poznaniu. Biurowiec Bałtyk autorstwa MVRDV
Autor: Garvest (garvest.com) Nieregularna bryła biurowca Bałtyk w Poznaniu. Biurowiec będzie przypominał wyglądem szklaną piramidę

W centrum Poznania, na miejscu dawnego kina Bałtyk, powstanie nowoczesny biurowiec - Bałtyk Tower. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę inwestycji. Projekt biurowca Bałtyk przygotowali architekci z holenderskiej pracownii MVRDV. Będzie to pierwszy w Polsce budynek autorstwa pracowni.

Współczesna architektura Poznania. Biurowiec Bałtyk Tower

Firma Garvest, odpowiedzialna razem z Piotrem Voelkelem za realizację inwestycji w Poznaniu, złożyła w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wniosek o pozwolenie na budowę biurowca Bałtyk Tower. Nazwa inwestycji pochodzi o nazwy kina Bałtyk, które działało wcześniej w tym miejscu.

Nowe biura w Poznaniu zostaną wybudowane przy rondzie Kaponiera, obok hotelu Sheraton. Biurowiec Bałtyk będzie miał 18 tys. mkw. powierzchni i ok. 70 m wysokości. Oprócz biur w obiekcie dostępne będą także powierzchnie handlowo-usługowe oraz restauracja. W ramach inwestycji powstanie także parking.

Bryła budynku powstawała w ten sposób, że z początkowego kształtu zamkniętego granicami działki po kolei „odcinano” kolejne fragmenty. Wcięcia przyczyniły się do powstania interesującego kształtu budynku.Projekt biurowca Bałtyk przygotowali architekci z holenderskiej pracowni MVRDV. To pierwszy budynek autorstwa tej światowej pracowni w Polsce. Aktualnie trwają ostatnie prace nad projektem, architekci dopracowują szczegóły wykończenia wnętrz i otoczenia biurowca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej