Biurowiec Alchemia oficjalnie otwarty. Gdańska inwestycja będzie miała drugi etap

2014-01-28 20:36
Biurowiec Alchemia w Gdańsku ma Precertyfikat LEED
Autor: Apa Wojciechowski

Budowa biurowca rozpoczęła się pod koniec 2011 roku, w grudniu 2013 roku Alchemia uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W styczniu 2014 roku inwestor uroczyście i oficjalnie otworzył nowy gdański biurowiec, a także zapowiedział drugi etap inwestycji.

Biurowiec Alchemia to 16,7 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej na gdańskim rynku. W dniu otwarcia w styczniu 2014 roku powierzchnia wynajęta stanowiła 70%.

I etap składa się z dwóch połączonych wież - 8-kondygnacyjna Aurum i 6-kondygnacyjna Platinium. Poza powierzchnią biurową w Alchemii mieści się centrum rekreacyjno-sportowe i część restauracyjna.

Projekt Alchemii powstał w pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. Inwestorem biurowca jest firma TORUS. Już na wczesnym etapie projektowym biurowiec uzyskał pre-certyfikat LEED na poziomie platynowym. Projektanci zastosowali wiele rozwiązan zgdonych z ideą zrównoważonego budownictwa a także projektowanie zintegrowane.

II, obecnie realizowany, etap gdańskiej inwestycji również ma pre-certyfikat LEED na poziomie platynowym. Dostarczy on 21 tys. m2 powierzchni biurowej.

Nazwa inwestycji: kompleks biurowy Alchemia
Lokalizacja: Al. Grunwaldzka, Gdańsk
Inwestor: TORUS
Projekt architektoniczny: APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Torus Inwestycje
Powierzchnia użytkowa: 16,7 m2 (I etap), 21 tys. m2 (II etap)
Termin realizacji: 2011-2013 (I etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej