Bema Plaza - kolejna inwestycja Ghelamco

2008-10-03 13:28
Bema Plaza
Autor: brak danych

Wrocławski biurowiec, który powstał przy pl. Bema został oficjalnie otwarty. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceprezydent Wrocławia - Adam Grehl oraz prezes Ghelamco Group - Paul Gheysens.

Prace przy budowie Bema Plaza rozpoczęły się w 2005 r. Wrocławscy radni na życzenie inwestora zmienili plan zagospodarowania placu. Zgodzili się m.in. na podwyższenie budynku o 3 m, zwiększenie powierzchni handlowej o 2 tys. mkw. i zmianę układu funkcji: biurowej, handlowej i mieszkaniowej z poziomego na pionowy. Tak, by obiekt mógł mieć trzy niezależne części.

Do budynku prowadzą 3 wejścia. Biura pomieszczą się m.in. w najwyższej ośmiopiętrowej części budynku u zbiegu ul. Bema i Drobnera. Każde piętro to ok. 4,5 tys. mkw. powierzchni klasy A. - Jesteśmy bardzo elastyczni, możemy stworzyć moduły o powierzchni od 200 do 4,5 tys. mkw. - podkreśla Jeroen Van Der Toolen - managing director w Ghelamco. W sumie w budynku będzie 24 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 4,4 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Pozostałe części budynku mają pięć pięter. Na parterze znajdują się sklepy (2 tys. mkw.), lokale usługowe i restauracje (2,5 tys. mkw.). Resztę zajmują biura i apartamenty. Od strony ul. Kilińskiego pomieści się 55 apartamentów o powierzchni od 60 do 100 mkw. Pod budynkiem znajduje się dwupoziomowy parking na 530 miejsc.

Autorem projektu biurowca jest Ludwik Konior, polski architekt od 30 lat mieszkający i pracujący w Belgii.

Bema Plaza to pierwszy biurowiec wybudowany przez Ghelamco Poland we Wrocławiu. Do tej pory firma inwestowała głównie w Warszawie, budując tam biurowce klasy A.

 

wrzesień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej