Bema Plaza - kolejna inwestycja Ghelamco

2008-10-03 13:28
Bema Plaza
Autor: brak danych

Wrocławski biurowiec, który powstał przy pl. Bema został oficjalnie otwarty. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceprezydent Wrocławia - Adam Grehl oraz prezes Ghelamco Group - Paul Gheysens.

Prace przy budowie Bema Plaza rozpoczęły się w 2005 r. Wrocławscy radni na życzenie inwestora zmienili plan zagospodarowania placu. Zgodzili się m.in. na podwyższenie budynku o 3 m, zwiększenie powierzchni handlowej o 2 tys. mkw. i zmianę układu funkcji: biurowej, handlowej i mieszkaniowej z poziomego na pionowy. Tak, by obiekt mógł mieć trzy niezależne części.

Do budynku prowadzą 3 wejścia. Biura pomieszczą się m.in. w najwyższej ośmiopiętrowej części budynku u zbiegu ul. Bema i Drobnera. Każde piętro to ok. 4,5 tys. mkw. powierzchni klasy A. - Jesteśmy bardzo elastyczni, możemy stworzyć moduły o powierzchni od 200 do 4,5 tys. mkw. - podkreśla Jeroen Van Der Toolen - managing director w Ghelamco. W sumie w budynku będzie 24 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 4,4 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Pozostałe części budynku mają pięć pięter. Na parterze znajdują się sklepy (2 tys. mkw.), lokale usługowe i restauracje (2,5 tys. mkw.). Resztę zajmują biura i apartamenty. Od strony ul. Kilińskiego pomieści się 55 apartamentów o powierzchni od 60 do 100 mkw. Pod budynkiem znajduje się dwupoziomowy parking na 530 miejsc.

Autorem projektu biurowca jest Ludwik Konior, polski architekt od 30 lat mieszkający i pracujący w Belgii.

Bema Plaza to pierwszy biurowiec wybudowany przez Ghelamco Poland we Wrocławiu. Do tej pory firma inwestowała głównie w Warszawie, budując tam biurowce klasy A.

 

wrzesień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej