Będzie więcej biur

2007-05-22 12:54
Lipowy
Autor: brak danych

Po Rondzie 1 przyszedł czas na kolejny obiekt biurowy. Hochtief Development Poland, który zrealizował jeden z najbardziej znanych warszawskich biurowców, zabrał się do następnego projektu - Lipowy Office Park. Będzie to kompleks czterech ośmiopiętrowych budynków przy Alei Żwirki i Wigury w Warszawie.  

Projekt kompleksu powstał w znanej warszawskiej pracowni architektonicznej Andrzeja Chołdzyńskiego AMC - Andrzej M. Chołdzyńsk Sp. z o.o., mającej na koncie m.in. projekt budynku Centrum Giełdowego oraz stacje metra: "Plac Wilsona", "Wawrzyszew" i "Młociny". Ponadto, Andrzej Chołdzyński jest autorem projektów urbanistycznych i urbanistyczno-architektonicznych.

Według założeń całkowita powierzchnia inwestycji ma wynosić 64 tys. mkw., z czego pod biura zostanie przeznaczonych blisko 40 tys. mkw. Kompleks będzie się składał z czterech budynków otaczających dziedziniec. Całość - usytuowana w zieleni i spokojnym sąsiedztwie. Mocną stroną nieruchomości jest jej bardzo dobra lokalizacja - przy głównej arterii komunikacyjnej, łączącej centrum miasta z portem lotniczym "Okęcie". Przyszli najemcy zatem mogą liczyć na to, że klienci łatwo zidentyfikują siedzibę. Obiekt bowiem będzie widoczny i wyeksponowany.

Właścicielem kompleksu jest spółka Project Development Polska PDP Two związana z austriacką firmą Europolis. Jej warszawski oddział istnieje  od 2002 roku i zarządza takimi znanymi nieruchomościami, jak Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Point, Saski Crescent czy Bitwy Warszawskiej

Według przewidywań budowa kolejnego biurowca powinna się zakończyć w trzecim kwartale 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej