Będzie nowa fabryka pomp ciepła. Powstanie w Legnicy

2022-07-14 13:44
rusza budowa fabryki pomp ciepła
Autor: FB Viessmann rusza z budową fabryki pomp ciepła. Uroczysta inauguracja inwestycji

Rusza budowa wielkiej fabryki pomp ciepła na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestorem jest firma Viessmann. To już kolejna tego typu inwestycja Polsce - budowę fabryki pomp ciepła zapowiedziała też firma Daikin. Nowa fabryka pomp ciepła docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy.

Spis treści

  1. Gdzie powstanie fabryka pomp ciepła Viessmanna?
  2. Inauguracja rozpoczęcia budowy fabryki pomp ciepła
  3. Kiedy nowa fabryka rozpocznie produkcję?

Gdzie powstanie fabryka pomp ciepła Viessmanna?

Fabryka pomp ciepła Viessmanna zlokalizowana będzie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 17 ha, zakupionym od miasta na terenie byłego lotniska. W legnickiej fabryce produkowane będą przede wszystkim pompy ciepła dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz komponenty wchodzące w skład pomp i innych urządzeń grzewczych.

Inauguracja rozpoczęcia budowy fabryki pomp ciepła

Polska staje się coraz istotniejszym centrum innowacyjnych, nowoczesnych, energooszczędnych technologii i wysoce zaawansowanych produktów, które chronią środowisko i zapewniają bezpieczeństwo całej Europie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości inauguracji inwestycji. Szef rządu ocenił, że odpowiedzią na politykę Rosji, która prowadzi do niezgody i niepewności, jest więcej innowacyjnych inwestycji, ekologicznych i energooszczędnych.

Kiedy nowa fabryka rozpocznie produkcję?

Nowy zakład rozpocznie swoją działalność już pod koniec 2022 roku i stworzy około 3 tys. miejsc pracy. Na razie Viessmann poszukuje do pracy 200 osób.

Koszt inwestycji to kilkanaście mln zł.

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej