Beckers w Tarnowie

2007-06-08 15:21

W maju 2007 roku została otwarta nowa fabryka farb przemysłowych szwedzkiej firmy Beckers. Inwestycja kosztowała 20 mln zł. Docelowo znajdzie tu pracę 150 osób.

Fabryka szwedzkiego koncernu znajduje się na terenie klastra przemysłowego Plastikowej Doliny, posiadającej status podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład produkuje ciekłe farby przemysłowe, wykorzystywane w hutnictwie i przemyśle maszynowym. Jego moce produkcyjne mają wynieść docelowo trzy tysiące ton rocznie. Prawie cała produkcja będzie przeznaczona na potrzeby rynku krajowego. Firma przewiduje także eksport do Słowacji, Czech i Ukrainy.

Jednym z powodów podjęcia decyzji o lokalizacji w tym mieście siedziby Beckers było zaangażowanie samorządu Tarnowa. Budowa nowego zakładu jest odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie rynku - do tej pory farby wędrowały do Polski ze Szwecji, Niemiec i Włoch.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej