Beach City w Mielnie. Nowoczesny kurort nad Bałtykiem

2013-06-20 11:51
Beach City. Inwestycja Mielno Holding
Autor: Mielno Holding - Firmus Group Projekt kompleksu Beach City w Mielnie. Pierwszy na tak ogromną skalę projekt inwestycyjny na polskim wybrzeżu

Mielno ma szansę stać się nową wizytówką polskiego wybrzeża, zmienić się w atrakcyjny, całoroczny kurort. A wszystko to za sprawą firmy Mielno Holding Firmus Group, która ma w planach wybudowanie nad polskim morzem nowoczesnego kompleksu Beach City. To spektakularna inwestycja, projekt luksusowego kurortu – swojego rodzaju miasta w mieście. Na terenie 36 hektarów, pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno, powstaną apartamentowce, pięciogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym, lokale handlowo-usługowe, restauracje, centrum sportu i rekreacji oraz marina i port jachtowy. Inwestycja może pochłonąć blisko 500 mln euro.

Otwarty w czerwcu 2013 roku apartamentowiec Dune w Mielnie jest pierwszym etapem tej inwestycji. Inwestor, Firmus Group, Mielno Holding planuje realizację rozległego kompleksu na terenie mierzei, oddzielającej Bałtyk od jeziora Jamno. Norweska firma w poprzednich latach zakupiła przeszło 200 ha atrakcyjnych działek na wybrzeżu. Nowa inwestycja powstać ma na cennym, bo niezagospodarowanym dotąd terenie – leśnej działce należącej wcześniej do wojska. Umożliwić ma to inwestorowi realizację jednolitego kompleksu, niezależnego od dotychczasowej zabudowy Mielna.

Zobacz także: Dune  apartamenty z widokiem na morze 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej