BASF buduje fabrykę w Środzie Śląskiej

2012-11-07 17:04
Fabryka BASF w Środzie Śląskiej
Autor: BASF Polska Wizualizacja fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej firmy BASF

W Środzie Śląskiej, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firma BASF wybuduje fabrykę katalizatorów samochodowych. Pierwsze linie produkcyjne zostaną uruchomione w 2014 r.

Fabryka katalizatorów powstanie w Środzie Śląskiej, niedaleko Wrocławia, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa zakładów, których łączna powierzchnia wyniesie 40 000 m2 rozpocznie się jeszcze w 2012 r. Inwestycja w Środzie Śląskiej będzie największą fabryką katalizatorów firmy BASF w Europie.

W pierwszy etap budowy, który ma być gotowy w 2014 r., BASF zainwestuje ok. 90 mln euro. Do 2016 r., kiedy uruchomionych zostanie wszystkich dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej. W ramach umowy generalny wykonawca wybuduje halę produkcyjną o powierzchni ponad 26 000 m2, budynek biurowy o powierzchni 2500 m2 oraz infrastrukturę drogową. Budynek produkcyjny zostanie wykonany w systemie hal stalowych Astron. Dodatkowo  Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej wspólnie z firmą Miebach Consulting Sp. z o. o. wybuduje dla BASF magazyn wysokiego składowania.

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.

Fabryka w Środzie Śląskiej
Autor: BASF Polska Produkcja w nowej fabryce BASF ma się rozpocząć w 2014 r.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej