Archiplan projektuje dla Bio-Tech LTD

2009-11-13 14:38

Zakład Bio-Tech LTD sp. z o.o., produkujący olej rzepakowy, będzie kontynuował prace w nowym budynku. Wszystko za sprawą architektów z Archiplanu.

W listopadzie 2009 r. został zakończony projekt architektoniczny zamiennego budynku Zakładu Bio-Tech LTD sp. z o.o. Obiekt znajduje się w Gorczynie (gm. Łask). Zakład ten zajmuje się produkcją oraz sprzedażą oleju rzepakowego jako komponent do biopaliw. Niebawem jego wygląd ulegnie zmianie.
W skład projektu wchodziły obiekty kubaturowe, m.in. hala tłoczni, budynek kotłowni, budynek, w którym zlokalizowano punkt nalewania oleju, laboratorium z częścią socjalną oraz pomieszczeniem technicznym, budynek magazynu makuchów, magazyn ogólny wraz z hydrofornią, budynek suszarni wraz z silosami na rzepak, zbiornik na olej, silos dzienny, budynek techniczny, baza regazyfikacji gazu płynnego ze zbiornikami gazu, zbiornik na wodę do celów przeciwpożarowych. Łączna kubatura zaprojektowanych obiektów wynosi 31 582 m3. Natomiast łączna powierzchnia projektowanych dróg utwardzonych, placów i chodników na terenie zakładu to 18 000 m2.

Zakład Bio-Tech LTD sp. z o.o.
Autor: Archiplan sp. z o.o.
Zakład Bio-Tech LTD sp. z o.o.
Autor: Archiplan sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej