Alfa w Oliwie

2009-06-17 18:41

Biurowiec Alfa, zlokalizowany będzie przy ulicy Piastowskiej, 100 m od Alei Grunwaldzkiej, w pobliżu Parku Oliwskiego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5000 m2 - będzie to głównie powierzchnia biurowa.

Najemcy nowego biurowca kompleksu Oliva Business Park będą mieli do dyspozycji dwupiętrowy podziemny parking, skąd czterema windami będzie można dostać się na wyższe kondygnacje budynku. Autorzy przojektu opracowali koncepcję architektoniczną opartą o atrium. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia zaaranżowana zarówno w opcji ‘otwartej przestrzeni’ czy też z podziałem na pokoje, będzie dobrze doświetlona naturalnym światłem.
Ponadto w budynku zastosowane będą różne rozwiązania technologiczne - powierzchnie będą wyposażone w czujki dymu i ciepła, łącza światłowodowe, tryskacze i instalacje przeciwpożarowe. Istnieje także możliwość zainstalowania podniesionych podłóg i podwieszanych sufitów (w zależności od oczekiwań najemcy).
Oddanie budynku do użytku zaplanowano na IV kwartał 2010 r. W budynku znajdować się będzie także Cafe Bistro dostępne dla pracowników biurowca Alfa oraz dla osób z zewnątrz.
Oliva Business Park to park biznesowy - idea, którą firma Truss z sukcesem wprowadziła na gdański rynek. Oliva Business Park jest to kompleks składający się z kilku budynków biurowych zlokalizowanych w dzielnicy Gdańska - Oliwie. Budynki nie sąsiadują bezpośrednio ze sobą. Symboliczną granicę kompleksu stanowi granica dzielnicy Oliwa.
Wyłącznym doradcą w procesie wynajmu budynku Alfa została firma Jones Lang LaSalle.

"Realizowane przez grupę Truss inwestycje komercyjne stanowią doskonały przykład rozwiązań, które przyczyniają się do ożywienia i przywrócenia blasku poszczególnym kwartałom miejskim (rewitalizacji), zapewniając jednocześnie optymalne warunki do pracy dla najemców." - powiedział Robert Pydzik, prezes zarządu Alfa Investment i zarządzający grupą Truss.

Alfa Business Park
Autor: materiały od Jones Lang LaSalle
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej