50 zł za widok na Wrocław. Warto? Za to nie ma już limitów czasowych. Taras widokowy w Sky Tower po nowemu

2024-05-21 8:29

Taras widokowy w Sky Tower. Nowe ceny i zasady wstępu od 20 maja 2024. Taras jest czynny po remoncie. Nie ma już limitów czasowych. Co tam jest i dla kogo to atrakcja? "Niewskazane jest wjeżdżanie na Punkt Widokowy osobom cierpiącym na lęk wysokości", ostrzegają w Sky Tower. Czego nie wolno robić na 49. piętrze wieżowca?

Spis treści

 1. Sky Tower. Ceny biletów na taras widokowy
 2. Animacje, taras zewnętrzny, winda w innym miejscu
 3. Kawiarnia w Sky Tower na 49. piętrze
 4. Regulamin. Czego nie wolno robić na tarasie widokowym

Sky Tower. Ceny biletów na taras widokowy

Taras widokowy w Sky Tower. Na pewno już wiecie, że taras widokowy we Wrocławiu przeszedł remont i jest ponownie czynny. Co się zmieniło? Od 20 maja 2024 wjazdy na taras na 49. piętrze są bez ograniczeń czasowych, codziennie od godziny 9:00 do 20:30. Winda odjeżdża co 5-10 minut. Kasa biletowa znajduje się na poziomie 1. Jest czynna kawiarnia. - Zawsze mnie dziwiło, że nie ma tam właśnie takiego miejsca - ocenili internauci. Za to przyznają, że bilety tanie nie są - jeszcze niedawno kosztowały przecież 23 zł!

Ceny biletów na taras widokowy we Wrocławiu

 • Bilety: Ulgowe: 35 zł
 • Normalny 49 zł
 • Dzieci do lat 3: bezpłatnie

Animacje, taras zewnętrzny, winda w innym miejscu

Już po otwarciu internauci podnosili, że 50 zł za możliwość oglądania Wrocławia z wysokości 200 metrów przez zaledwie 15 minut (bo czas zwiedzania był ograniczony do 20 minut, a w tym był zjazd i wjazd windą), to zbyt krótko. Sky Tower informuje, że od 20 maja wjazdy są już bez ograniczeń czasowych. Co jeszcze się tu zmieniło?

 • Przebudowa tarasu widokowego, który znajduje się na wysokości ponad 200 metrów, zwiększyła jego powierzchnię z 250 do 600 metrów kwadratowych
 • Kasy biletowe znajdują się obecnie na 1. piętrze, tuż obok schodów ruchomych.
 • Dla wygody odwiedzających również tam przeniesiono wejście do windy. 
 • Są animacje zobaczymy w windach, ale również w przestrzeni Tarasu Widokowego oraz na interaktywnej podłodze przygotowanej dla najmłodszych.
 • Na Tarasie Widokowym jest możliwość wyjścia na taras zewnętrzny wieżowca, by pod gołym niebem zrelaksować się na szczycie jednego z najwyższych budynków w Polsce.

Animacje zostały stworzone specjalnie dla Sky Tower przez firmę Trison Necsum – renomowane, hiszpańskie studio sztuki cyfrowej i rozrywki, specjalizujące się w generowaniu magicznych doświadczeń poprzez technologię - informują przedstawiciele Sky Tower.

Kawiarnia w Sky Tower na 49. piętrze

Przebudowany taras widokowy w Sky Tower przeszedł ogromną metamorfozę. Jak opisują  z emfazą przedstawiciele inwestora, "taras został urządzony w sposób przemyślany i stylowy, oferując komfortowe miejsce do odpoczynku i relaksu. Ciepłe, przytulne, ceglaste odcienie są wprost nawiązaniem do koloru dachów wrocławskich kamienic. Całość tworzy przyjemną atmosferę, a funkcjonalne meble zachęcają do zatrzymania się na dłużej i cieszenia się unikatowym punktem widokowym. Na Tarasie Widokowym czeka nas również niespodzianka – możliwość wyjścia na taras zewnętrzny wieżowca, by pod gołym niebem zrelaksować się na szczycie jednego z najwyższych budynków w Polsce."

I jest tu kawiarnia, gdzie można skosztować napojów i przekąsek z widokiem na Wrocław. Bar będzie otwarty do późnych godzin nocny, co pozwoli podziwiać miasto również po zmroku.

Zobaczcie na wideo, jak wyglądał wieżowiec w 2021 roku, a jak wyglądał na wizualizacjach w 2008 i czytajcie dalej, czego NIE WOLNO tu robić.

Sky Tower idzie pod młotek

Regulamin. Czego nie wolno robić na tarasie widokowym

Kupując bilet wstępu na taras widokowy w Sky Tower we Wrocławiu, musicie zaakceptować regulamin. Pewnie wiele osób go nie czyta, więc poznajcie ważne zasady. czego nie wolno tu robić?

 Regulamin (na stronie Sky Tower jest wciąż ten z 2022 roku) precyzuje:

 • Jednorazowo na Punkcie Widokowym może przebywać do 50 osób
 • Nie wolno wnosić własnego jedzenia i napojów
 • Na Punkt Widokowy nie będą wpuszczane osoby w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub środków odurzających i innych zaburzających świadomość lub naruszających porządek publiczny.
 • zabrania się zrzucania wszelkich przedmiotów
 • palenia tytoniu, papierosów elektronicznych i innych środków odurzających w Punkcie Widokowym, wewnątrz budowli oraz w jej obrębie
 • biegania po Punkcie Widokowym i schodach wewnątrz budynku
 • śmiecenia wewnątrz budowli i poza nią,
 • wprowadzania zwierząt, z wyjątkiem psów-przewodników
 • hałasowania

Niesamowite widoki. Zobacz zdjęcia z mało znanej kolei linowej w Polsce

Przebudowa tarasu to tylko część szerszych zmian w Sky Tower. -  Przebudowa tarasu była ogromnym wyzwaniem, ale dzięki współpracy i determinacji całego zespołu, udało nam się stworzyć przestrzeń, która zapiera dech w piersiach. Jestem przekonana, że nowy Taras Widokowy ugruntuje swoją pozycję, jako jedna z głównych atrakcji Wrocławia. Dziękuję wszystkim za ich ciężką pracę i zaangażowanie – mówiła Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group, funduszu zarządzającym Sky Tower.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej