50 mln euro dla Parku Postępu

2009-06-16 17:28

50 mln eur - to środki pozyskane przez Grupę Kapitałową Echo Investment na refinansowanie kosztów budowy zespołu biurowego Park Postępu, realizowanego w Warszawie przy ul. Postępu 21. Kredyt udzielony przez bank EUROHYPO AG przekazany będzie w pięciu transzach do dnia 30 września 2010 roku włącznie. Ostateczny termin spłaty kredytu to 31 stycznia 2020 roku.

Park Postępu
Autor: Echo Investment

To największa tegoroczna transakcja kredytowa na rynku nieruchomości. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, spowodowane nią wydłużenie procedur i bardziej rygorystyczną politykę instytucji finansowych wobec całej branży deweloperskiej, uważam, że podpisanie umowy kredytowej w stosunkowo krótkim czasie to bardzo duży sukces zarówno Echo Investment, jak i banku Eurohypo. Porozumienie o kredytowaniu osiągnęliśmy dzięki współpracy, a przede wszystkim woli obydwu stron. Jestem przekonany, że podobnym sukcesem zakończą się prowadzone obecnie rozmowy na temat finansowania kolejnych naszych projektów.” – powiedział Grzegorz Iwański, Dyrektor Działu Finansowania, prowadzący transakcję ze strony Echo Investment.

Reprezentujący Eurohypo Dariusz Salamonowicz, Transaction Manager, powiedział: “Echo Investment to nasz sprawdzony partner, z którym, bazując na wypracowanych standardach, współpracujemy od wielu lat. Łączna kwota kredytów udzielonych Grupie Kapitałowej Echo przekroczyła 350 MLN EUR. Pozycja dewelopera ma zawsze istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Bardzo dobrze oceniliśmy też finansowany projekt. Park Postępu posiada wszystkie cechy, które z punktu widzenia banku, gwarantują bezpieczeństwo transakcji: bardzo dobrą lokalizację, właściwą jakość architektury i wykonania, odpowiedni stopień zaawansowania realizacji i wynajmu, a także stabilnych najemców.”

Piotr Gromniak, Prezes Zarządu Echo Investment, tak skomentował fakt podpisania umowy z Eurohypo: “Cieszę się, że instytucje finansowe otwierają się na potrzeby deweloperów i mam nadzieję, że umowa z Eurohypo może być interpretowana jako początek zmiany niekorzystnych tendencji rynkowych. Jak widać decyzje dotyczące finansowania dobrych i pewnych projektów mogą być podejmowane bez zbędnej zwłoki. Szczególnie, że z różnych sektorów rynku nieruchomości dochodzi coraz więcej pozytywnych sygnałów. W projektach Echo Investment  podpisywane są umowy z najemcami budynków biurowych, nie słabnie zainteresowanie powierzchniami komercyjnymi w centrach handlowych i rozrywkowych, po pewnym załamaniu stabilizuje się tempo sprzedaży mieszkań. Zwiększenie dostępności kredytów inwestycyjnych na pewno pomoże utrwalić ten pozytywny trend. Echo Investment zamierza wkrótce wprowadzić na rynek kolejne inwestycje, równie dobrze przygotowane, co z pewnością ułatwi ich kredytowanie, realizację i komercjalizację.”

PARK POSTĘPU to nowoczesny zespół biurowy klasy A, składający się z 4 budynków połączonych kondygnacją parteru. Kompleks jest realizowany na warszawskim Mokotowie, na działce u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej. Każdy z budynków ma 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.
Łącznie PARK POSTĘPU to około 33 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Zespół wyposażony będzie w ponad 800 miejsc parkingowych. Projekt PARKU POSTĘPU został opracowany w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski. Budowę PARKU POSTĘPU rozpoczęto w styczniu 2008 roku. Roboty prowadzone są przez firmę Modzelewski & Rodek. Pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć pracę w kompleksie w III kwartale 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej