4 Wellington Place – zrównoważony biurowiec w najwyższej klasie

2021-10-04 14:26 Materiał sponsorowany
4 Wellington Place
Autor: ALUPROF Charakterystyczne, kamienno-brązowe elewacje oparte są na popularnym systemie fasadowym słupowo-ryglowym Aluprof MB-SR60N

Wieżowiec 4 Wellington Place to niewątpliwie wyróżniający się obiekt w rewitalizowanej dzielnicy angielskiego Leeds. Głównym motorem napędowym inwestycji był zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja ambitnego planu zagospodarowania. Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe dla budynku dostarczył Aluprof.

Trójkątny 4 Wellington place

Ośmiopiętrowy budynek wznosi się na trójkątnej działce i zapewnia prawie 12,5 tys. m² powierzchni użytkowej – w tym 1600 m² miejsca na sklepy, restauracje i strefę rekreacyjną na parterze. 4 Wellington place został zaprojektowany na planie centralnego rdzenia i zapewnia niezakłócone przemieszczanie się oraz duże, otwarte przestrzenie wewnątrz budynku.

Trójkątny budynek został z zewnątrz wykończony materiałami z kamienia i brązu. Pionowe panele, wykonane z tych surowców, są połączone z przeszkleniami na elewacjach, co upodabnia całą bryłę do drogocennego kamienia.

Na dachu 4 Wellington Place zaprojektowano dwupoziomowy taras, który zapewnia widok na Tower Square i resztę Wellington Place. Przed wejściem do biurowca zainstalowano dużą, granitową fontannę.

4 Wellington Place
Autor: ALUPROF W biurowcu wykorzystano drzwi harmonijkowe z linii MB-86 Fold Line oraz ceniony system drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS. Oba te systemy charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjności termicznej, co zapewnia wysoką wydajność energetyczną
O dzielnicy Wellington Place

Wellington Place to nowoczesna, pełna życia dzielnica Leeds. Okolica nie zawsze jednak tak wyglądała. Tutejszy dworzec, zamknięty w 1967 roku, odgrywał główną rolę w przemysłowym dziedzictwie miasta. W ciągu ostatnich kilku lat przestrzeń została całkowicie zrewitalizowana, by stworzyć efektowną i łączącą mieszkańców przestrzeń.

Autorem koncepcji zagospodarowania całej przestrzeni publicznej w ramach planu generalnego jest biuro Gillespies. Ukoronowanie tych działań to 4 Wellington Place - budynek biurowy klasy A zaprojektowany przez Sheppard Robson Architects dla MEPC.

Systemy aluminiowe w 4 Wellington Place

Zrównoważony rozwój to słowo klucz nie tylko projektu 4 Wellington Place, ale całego planu zagospodarowania okolicy. Inżynierowie i architekci wzorowali się więc na najlepszych praktykach z UK, całej Europy i świata. Właśnie dlatego, w zakresie stolarki postawiono na aluminiowe rozwiązania najwyższej klasy. Firma Aluprof jest dostawcą systemów i rozwiązań okienno-drzwiowych oraz fasad aluminiowych do tego projektu. Przy realizacji 4 Wellington Place producent współpracował z głównym wykonawcą – firmą Wates i specjalistami od elewacji Speedclad.

W biurowcu wykorzystano drzwi harmonijkowe z linii MB-86 Fold Line oraz ceniony system drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS. Oba te systemy charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjności termicznej, co zapewnia wysoką wydajność energetyczną. MB-77HS to również jedyny produkt dostępny na rynku, który przeszedł rygorystyczne testy odporności na warunki atmosferyczne CWCT przeprowadzane na systemach ścian osłonowych w wysokich budynkach.

Charakterystyczne, kamienno-brązowe elewacje oparte są na popularnym systemie fasadowym słupowo-ryglowym Aluprof MB-SR60N. To produkt pozwalający zrealizować nawet najbardziej ambitnie projekty architektoniczne, zapewniając jednocześnie doskonałe właściwości i przyciągającą wzrok estetykę.

4 Wellington Place
Autor: ALUPROF
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej