4 Wellington Place – zrównoważony biurowiec w najwyższej klasie

2021-10-04 14:26 Materiał sponsorowany
4 Wellington Place
Autor: ALUPROF Charakterystyczne, kamienno-brązowe elewacje oparte są na popularnym systemie fasadowym słupowo-ryglowym Aluprof MB-SR60N

Wieżowiec 4 Wellington Place to niewątpliwie wyróżniający się obiekt w rewitalizowanej dzielnicy angielskiego Leeds. Głównym motorem napędowym inwestycji był zrównoważony rozwój oraz szybka realizacja ambitnego planu zagospodarowania. Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe dla budynku dostarczył Aluprof.

Trójkątny 4 Wellington place

Ośmiopiętrowy budynek wznosi się na trójkątnej działce i zapewnia prawie 12,5 tys. m² powierzchni użytkowej – w tym 1600 m² miejsca na sklepy, restauracje i strefę rekreacyjną na parterze. 4 Wellington place został zaprojektowany na planie centralnego rdzenia i zapewnia niezakłócone przemieszczanie się oraz duże, otwarte przestrzenie wewnątrz budynku.

Trójkątny budynek został z zewnątrz wykończony materiałami z kamienia i brązu. Pionowe panele, wykonane z tych surowców, są połączone z przeszkleniami na elewacjach, co upodabnia całą bryłę do drogocennego kamienia.

Na dachu 4 Wellington Place zaprojektowano dwupoziomowy taras, który zapewnia widok na Tower Square i resztę Wellington Place. Przed wejściem do biurowca zainstalowano dużą, granitową fontannę.

4 Wellington Place
Autor: ALUPROF W biurowcu wykorzystano drzwi harmonijkowe z linii MB-86 Fold Line oraz ceniony system drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS. Oba te systemy charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjności termicznej, co zapewnia wysoką wydajność energetyczną
O dzielnicy Wellington Place

Wellington Place to nowoczesna, pełna życia dzielnica Leeds. Okolica nie zawsze jednak tak wyglądała. Tutejszy dworzec, zamknięty w 1967 roku, odgrywał główną rolę w przemysłowym dziedzictwie miasta. W ciągu ostatnich kilku lat przestrzeń została całkowicie zrewitalizowana, by stworzyć efektowną i łączącą mieszkańców przestrzeń.

Autorem koncepcji zagospodarowania całej przestrzeni publicznej w ramach planu generalnego jest biuro Gillespies. Ukoronowanie tych działań to 4 Wellington Place - budynek biurowy klasy A zaprojektowany przez Sheppard Robson Architects dla MEPC.

Systemy aluminiowe w 4 Wellington Place

Zrównoważony rozwój to słowo klucz nie tylko projektu 4 Wellington Place, ale całego planu zagospodarowania okolicy. Inżynierowie i architekci wzorowali się więc na najlepszych praktykach z UK, całej Europy i świata. Właśnie dlatego, w zakresie stolarki postawiono na aluminiowe rozwiązania najwyższej klasy. Firma Aluprof jest dostawcą systemów i rozwiązań okienno-drzwiowych oraz fasad aluminiowych do tego projektu. Przy realizacji 4 Wellington Place producent współpracował z głównym wykonawcą – firmą Wates i specjalistami od elewacji Speedclad.

W biurowcu wykorzystano drzwi harmonijkowe z linii MB-86 Fold Line oraz ceniony system drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS. Oba te systemy charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjności termicznej, co zapewnia wysoką wydajność energetyczną. MB-77HS to również jedyny produkt dostępny na rynku, który przeszedł rygorystyczne testy odporności na warunki atmosferyczne CWCT przeprowadzane na systemach ścian osłonowych w wysokich budynkach.

Charakterystyczne, kamienno-brązowe elewacje oparte są na popularnym systemie fasadowym słupowo-ryglowym Aluprof MB-SR60N. To produkt pozwalający zrealizować nawet najbardziej ambitnie projekty architektoniczne, zapewniając jednocześnie doskonałe właściwości i przyciągającą wzrok estetykę.

4 Wellington Place
Autor: ALUPROF
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej