Zachodniopomorskie: będzie spalarnia odpadów. Roboty budowlane wykona Budimex

2011-12-16 14:58
Odpady
Autor: brak danych

W województwie zachodniopomorskim powstanie regionalna spalarnia odpadów. Roboty budowlane w ramach inwestycji wykona Budimex. Wykonawca został wybrany w przetargu.

W województwie zachodniopomorskim, we wsi Słajsino (w gminie Nowogard), powstanie regionalna spalarnia odpadów.
Roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia przeprowadzi Budimex.

Przeczytaj również: Białystok: spalarnia odpadów za unijne dotacje

Wykonawca inwestycji został wyłoniony na dordze przetargu, do którego przystąpiło 12 firm. Zlecającym jest nowogardzki Celowy Związek Gmin. Umowa na roboty budowlane, opiewająca na 64 mln. 913 tys. złotych netto, (79 mln 843 tys. złotych brutto) została podpisana 12 grudnia. Budimex ma wejść na plac budowy w ciągu 7 dni od dnia podpisania kontraktu.

Spalarnia odpadów w Słajsinie

Regionalna spalarnia odpadów w Słajsinie ma być nowoczesnym zakładem utylizacji odpadów. Inwestorem przedsięwzięcia jest Celowy Związek Gmin w Nowogardzie. Inwestycja ma na celu rozwiązać problem związany z gospodarka odpadami w powiecie.
W ramach budowy powstanie hala sortowni, obiekty kompostowni oraz infrastruktura towarzysząca. Ponadto, Budimex wybuduje kwatery do składowania odpadów. W ramach regionalnej spalarni powstaną trzy stacje przeładunkowe odpadów, które zostaną wybudowane w Świnoujściu, Mielenku oraz Mokrawicy (gmina Kamień Pomorski)
Warto zaznaczyć, że inwestor uzyskał na realizację przedsięwzięcia dofinansowanie z "Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko", w kwocie 69 mln 401 tys złotych netto. Bez unijnej dotacji spalarnia odpadów by nie powstała.

spalrania odpadów w Słajsinie
Autor: UM Wolin Spalarnia opdadów - wizualizacja projektu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej