Obwodnica Suwałk. GDDKiA wybrała wykonawcę

2012-03-21 14:20
DK65 obwodnica Gołdapi
Autor: GDDKiA

Obwodnica Suwałk, to inwestycja, której realizacja pochłonie blisko 1,5 mln złotych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozstrzygnęła przetarg na wyłonienie wykonawcy. Najwyższa złożona w postępowaniu propozycja, opiewała na blisko 5 mln złotych. Roboty budowalne mają potrwać 17 miesięcy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku, wybrała w przetargu firmę, która wykona dokumentację i roboty budowlane obwodnicy Suwałk.
Przetarg wygrało konsorcjum w składzie Egis Poland i WBP Zabrze, z propozycją na kwotę 1 463 700, 00 złotych. Dodajmy, że najwyższy złożony kosztorys opiewał na 5 mln złotych.

Przetarg na obwodnicę Suwałk - zakres

Przedmiotem postępowania jest przygotowanie dokumentacji technicznej, która jest niezbędna do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę oraz projektu obwodnicy. Jeśli firmy, które brały udział w przetargu nie wniosą odwołań, zostanie podpisana umowa z wybranym konsorcjum. Roboty budowlane mają zostać zrealizowane w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Obwodnica Suwałk

Obwodnica Suwałk zostanie wybudowana w ramach przyszłej drogi ekspresowej nr 61 (woj. podlaskie) oraz połączenie tej inwestycji z istniejącą drogą krajową nr 8. Inwestor przedsięwzięcia GDDKiA w Białymstoku prognozuje, że budowa obwodnicy rozpocznie się na przełomie 2014 i 2015 roku. Obwodnica Suwałk powstanie po zachodniej stronie miasta i będzie miała 13 km długości. Roboty budowlane obejmują również wybudowanie 3-kilometrowego odcinka, który połączy obwodnicę z drogą krajową nr 8. Droga ekspresowa będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu. Na trasie zostanie wybudowanych, m.in. 5 przejść dla zwierząt, 5 mostów oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Obwodnica Suwałk docelowo połączy obwodnicę Augustowa, która powinna być gotowa wcześniej - w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej