Obwodnica Suwałk. GDDKiA wybrała wykonawcę

2012-03-21 14:20
DK65 obwodnica Gołdapi
Autor: GDDKiA

Obwodnica Suwałk, to inwestycja, której realizacja pochłonie blisko 1,5 mln złotych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozstrzygnęła przetarg na wyłonienie wykonawcy. Najwyższa złożona w postępowaniu propozycja, opiewała na blisko 5 mln złotych. Roboty budowalne mają potrwać 17 miesięcy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku, wybrała w przetargu firmę, która wykona dokumentację i roboty budowlane obwodnicy Suwałk.
Przetarg wygrało konsorcjum w składzie Egis Poland i WBP Zabrze, z propozycją na kwotę 1 463 700, 00 złotych. Dodajmy, że najwyższy złożony kosztorys opiewał na 5 mln złotych.

Przetarg na obwodnicę Suwałk - zakres

Przedmiotem postępowania jest przygotowanie dokumentacji technicznej, która jest niezbędna do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę oraz projektu obwodnicy. Jeśli firmy, które brały udział w przetargu nie wniosą odwołań, zostanie podpisana umowa z wybranym konsorcjum. Roboty budowlane mają zostać zrealizowane w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Obwodnica Suwałk

Obwodnica Suwałk zostanie wybudowana w ramach przyszłej drogi ekspresowej nr 61 (woj. podlaskie) oraz połączenie tej inwestycji z istniejącą drogą krajową nr 8. Inwestor przedsięwzięcia GDDKiA w Białymstoku prognozuje, że budowa obwodnicy rozpocznie się na przełomie 2014 i 2015 roku. Obwodnica Suwałk powstanie po zachodniej stronie miasta i będzie miała 13 km długości. Roboty budowlane obejmują również wybudowanie 3-kilometrowego odcinka, który połączy obwodnicę z drogą krajową nr 8. Droga ekspresowa będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu. Na trasie zostanie wybudowanych, m.in. 5 przejść dla zwierząt, 5 mostów oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Obwodnica Suwałk docelowo połączy obwodnicę Augustowa, która powinna być gotowa wcześniej - w 2014 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej