Nowa linia produkcyjna

2007-05-25 12:25

W zakładzie Solbet w Solcu Kujawskim 17 maja 2007 roku oficjalnie uruchomiono nowoczesną linię produkcyjną. Wykorzystanie wysokowydajnej krajalnicy pozwoli na produkcję asortymentu kierowanego na rynek polski i niemiecki - bez przestojów. Zwiększy to produkcję bloczków z betonu komórkowego do 2200 m3 na dobę. Dzięki temu firma chce utrzymać pozycję na rynku (27% udziałów w rynku).


Krajalnica w fabryce w Solcu Kujawskim

Przewiduje się, że do końca tego roku inwestycje w fabrykach Solbet sięgną 20 mln zł. Dzięki nim moce produkcyjne zwiększą się z dotychczasowych 1,7 mln do 2 mln m3/rok.
W ubiegłym roku produkcja bloczków wszystkich zakładów polskich uplasowała się na poziomie 4,5 mln m3. W tym roku planowany jest wzrost do 6 mln m3.
Oprócz bloczków z betonu komórkowego Solbet jest producentem stropów TERIVA, nadproży zbrojonych oraz chemii budowlanej. Firma ma obecnie pięć zakładów produkujących beton komórkowy  w kraju.

Pod koniec października nowe urządzenie krojące pojawi się również w fabryce w Lubartowie. Planuje się, ze produkcja wzrośnie tutaj z 900 m3 do 1200 m3 na dobę. To jednak nie koniec inwestycji. Kolejną zaplanowano w Podnieśnie. Obejmować ona będzie montaż trzech autoklaw i drugiej krajalnicy, co zwiększy możliwości produkcyjne z 780 do 1300 m3/dobę. Inwestycja będzie zrealizowana pod koniec 2007 roku. Firma zamierza również rozszerzyć działalność na rynkach wschodnich i kupić na terenie Rosji zakład produkcyjny. Zainteresowana jest także inwestycjami w Niemczech, ale przeszkodą okazuje się brak ofert sprzedaży zakładów produkcyjnych.


Zakład w Solcu Kujawskim

 

Wynikiem inwestycji ma być zwiększenie eksportu. W 2007 roku ma on wzrosnąć o 10 proc. w porównaniu z rokiem 2006. Obecnie produkty firmy można znaleźć na rynku niemieckim, belgijskim, czeskim czy słowackim. Eksportowane są również do Szwecji, Danii, na Litwę, Łotwę i Ukrainę. W tym roku producent zamierza wycofać się z rynku czeskiego i wkroczyć na rosyjski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej