Nie chcą budować autostrady A4

2011-02-11 11:43
DK74 obwodnica Kraśnika
Autor: GDDKiA

Konsorcjum NDI SA i SB Granit SA poinformowało krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zamiarze odstąpienia od umowy dotyczącej budowy odcinka autostrady A4 Brzesko – Wierzchosławice o długości 20,8 km na terenie województwa małopolskiego.

Obecnie, zgodnie z procedurą kontraktową, w ciągu 14 dni od złożenia takiego powiadomienia wykonawca może się z niego wycofać lub po 14 dniach, jeśli tego nie uczyni - odstąpienie formalnie wejdzie w życie. W tej chwili przesłany dokument jest analizowany przez GDDKiA pod katem formalnym, prawnym i kontraktowym. Analizowane są także możliwe faktyczne przyczyny wysłania powiadomienia. Według GDDKiA przekazany dokument jest niezwykle lakoniczny, dlatego zapewne odbędzie się spotkanie z przedstawicielami konsorcjum.

Zobacz koniecznie: Niemal 2 tys. inwestycji w infrastrukturę Warszawy

Jeżeli wykonawca nie odstąpi od powiadomienia - wówczas dokonana zostanie pilna inwentaryzacja wykonanych prac i ogłoszony będzie przetarg na wybór nowego wykonawcy budowy autostrady A4 Brzesko - Wierzchosławice.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej