MONTERIADA 2020 na targach BUDMA

2020-01-24 15:20
MONTERIADA na BUDMIE
Autor: POiD MONTERIADA gości na BUDMIE od 2016 roku. Gospodarzem stoiska jest Edmont – bohater marki DOBRY MONTAŻ

MONTERIADA 2020 – jak zapewniają organizatorzy, czyli Związek POiD z partnerami – będzie przełomowa zarówno pod względem jej skali jak i formuły. MONTERIADA, poświęcona dobrym praktykom montażu stolarki budowlanej, stała się jednym z ważniejszych punktów na mapi

MONTERIADA 2020

Zupełnie inaczej niż do tej pory zostanie zagospodarowane stoisko (300m2!). Będzie ono podzielone 4 strefy. Od frontu będzie to nowoczesna platforma, na której będą prezentowane cyklicznie montaże nowości produktowych (m.in.: montaż warstwowy przesuwnych drzwi tarasowych, okna drewniano-aluminiowego w strefie docieplenia, markiz, drzwi zewnętrznych oraz bramy garażowej segmentowej, drzwi wewnętrznych), pokazy z regulacji okuć – w sumie ponad 50 godzin montaży na żywo. Monterzy ubrani zaś będą w najnowszą kolekcję odzieży roboczej i wyposażenie w najnowocześniejsze narzędzia i materiały niezbędne przy montażu stolarki otworowej. Będzie też wydzielony sektor dla atrakcyjnych szkoleń zawodowych. Kolejna strefa będzie przeznaczona na budowę domu pasywnego na żywo, od podstaw ściany z pustaków po montaż drzwi i okien oraz ocieplenie styropianem w systemie ETICS. Część centralna stoiska MONTERIADY 20202 będzie przeznaczona na spotkania biznesowe. W tej przestrzeni zaplanowana jest także debata dla uczniów klas o profilu „monter stolarki budowlanej”. Odwiedzającymi stoisko MONTERIADY będzie opiekował się m.in. Edmont – bohater marki DOBRY MONTAŻ, uosabiający cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej.

– Staramy się pokazywać korzyści na wiele sposobów – jednym z nich jest edukacja poprzez pokazy, doświadczenie sztuki montażu na żywo, czyli jednym słowem – MONTERIADA, która jest częścią kampanii „DOBRY MONTAŻ”– wyjaśnia cele tego przedsięwzięcia Paweł Wróblewski, dyrektor Związku POiD, który od 2016 roku organizuje wraz z Partnerami MONTERIADĘ.

O MONTERIADZIE 2020 jest też na Facebooku na stronie DOBREGO MONTAŻU.

MONTERIADA odpowiedzią na potrzeby branży

Jak wynika z badań*, co czwarty montaż stolarki budowlanej jest przeprowadzany niepoprawnie. Najczęściej popełnianym błędem (33%) jest złe osadzenia stolarki. Na drugim miejscu jest nieestetyczny montaż (17,2%). Częstym problemem okazuje się również nieszczelność stolarki (16,1%). Pozostaje jeszcze kwestia wadliwych wyrobów, których może nie rozpoznać niedoświadczony sprzedawca, a co dopiero inwestor, który takiego wyboru i zakupu dokonuje najczęściej raz w życiu. Ale nabywcy okien są coraz bardziej świadomi, oczekują jakości na każdym etapie, począwszy od produkcji po montaż i efekty eksploatacji. Ponad 75% niezadowolonych składa reklamacje i domaga się okien lub drzwi należycie wyprodukowanych i fachowo zamontowanych. 

Na rynku jest bardzo duży wybór produktów, w Internecie jest mnóstwo opinii o nich, tych dobrych jak i niepochlebnych. Nic dziwnego, że zdezorientowany konsument szuka wsparcia i rekomendacji u fachowców, za których uważa sprzedawcę lub wykonawcę usługi montażu. A ten ostatni powinien znać różnice pomiędzy montażem tradycyjnym, ciepłym i w warstwie ocieplenia i doradzić klientowi najlepsze rozwiązanie, nie kierując się ceną czy mniej skomplikowaną robotą. I do takiego modelu, jako obowiązujący standard, należy dążyć. Krokiem w tym kierunku jest zainicjowana przez Związek Polskie Okna i Drzwi kampania DOBRY MONTAŻ, której jedną z odsłon jest MONTERIADA organizowana od 2016 roku podczas targów BUDMA.   

MONTERIADA 2020 na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA znajduje się  na stoisku nr 1 w pawilonie 5.

*ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, badanie na zlecenie Związku POiD
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej