Konferencja "Czy partnerstwo publiczno-prywatne to model na trudne czasy?"

2011-11-07 15:59
Realizacja robót budowlanych według FIDIC - zarządzanie kontraktem od przetargu do audytu
Autor: Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji

W Warszawie, 29 listopada 2011 roku, odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach perspektyw realizacji inwestycji w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Tematem przewodnim konferencji będą proponowane zmiany przepisów prawnych dotyczących modelu PPP. Wydarzenie skierowane jest zarówno do sektora publicznego jak i prywatnego.

Współpraca sektora publicznego i prywatnego jest znana na całym świecie. Nowe przepisy, które od niedawna regulują tę formę działalności, mogą rozpowszechnić się także w Polsce.

Ponieważ środki publiczne na realizację inwestycji ulegają zmniejszeniu, samorządy, jak również inwestorzy szukają nowych sposobów fianasowania.
Wiedza na temat finansowania przedsięwzięć nadal jest niewystarczająca.
Dlatego zapraszamy na cykl spotkań poświęcony zagadnieniu PPP w Polsce.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 listopada w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej (Sala Odczytowa), przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie, o godz. 13.30.

Plan konferencji

Podczas konferencji odbędzie się dyskusja na temat stanu wdrażania PPP w Polsce, a także jak odbywa się finansowanie inwestycji. Uczestnicy zapoznają się również z prezentacją pani Alicji Sarnackiej z firmy Ernst & Young, która przedstawi m.in. procedury wyboru partnera prywatnego i korzyści, jakie wynikają z przygotowania analizy przed przystąpieniem do projektu PPP.
Ponadto, uczestnicy spotkania dowiedzą się też, czy jest szansa na to, aby inwestycje realizowane w oparciu o PPP nie powiększały długu publicznego. Dyskusje panelowe prowadzi Robert Stankiewicz dziennikarz TVN CNBC Biznes.
Organizatorem konferencji jest Prospects Magazine. Honorowy patronat nad spotkaniem objęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Bank Gospodarstwa Krajowego i Wyższa Szkoła Gospodarowania Nieruchomościami. Partnerem merytorycznym jest firma Ernst & Young. Patronat medialny nas spotkaniem objęły: terenyinwestycyjne.info, PPPportal.pl, portfel.pl i Świat Elit.

Więcej o konferencji

Konferencja PPP
Autor: Prospects Magazine
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej