Kawałek autostrady A4 w systemie "Projektuj i Buduj"

2009-03-11 10:01
Budowa autostrad
Autor: GDDKiA Budowa autostrad

Ogłoszono przetarg na budowę autostrady A4 Rzeszów-Korczowa, na odcinku Jarosław (węzeł Wierzbna) – Korczowa (granica państwa). To pierwsza podkarpacka inwestycja drogowa, która będzie realizowana w systemie "Projektuj i Buduj". Termin składania ofert mija 3 kwietnia br.

„Projektuj i buduj” to system, który ma na skracać czas realizacji inwestycji. Zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Wykonawca sam projektuje drogę, którą następnie buduje.

Przebieg autostrady A4 na Podkarpaciu z Rzeszowa do Korczowej został zatwierdzony decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska pod koniec grudnia ub. roku. Odcinek objęty przetargiem, czyli fragment Jarosław - Korczowa, został podzielony na dwie części: Wierzbna - Radymno długości 25 km oraz Radymno - Korczowa długości 22 km. Na tym 47-km odcinku autostrada będzie dwujezdniowa, o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym, umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych do oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej